جهت مشاوره در زمینه تاثیر دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور 1402

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48073

تاثیر دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور 1402

تاثیر 40 درصدی دروس تخصصی و 60 درصدی عمومی در کنکور ۱۴۰۲

ضرایب کنکور سراسری 1402 تغییر کرد. داوطلبان منتظر افزایش سهم دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1401 باشند. معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزئیات بیشتر را شرح داد:

 

میزان تاثیر دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور 1402

میزان تاثیر دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور 1402 با سالهای قبل متفاوت خواهد بود. داوطلبان منتظر افزایش سهم دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1401 باشند.

 • به استناد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عناوین و ضرایب سوابق تحصیلی به سازمان سنجش ابلاغ و تا پایان شهریور ماه به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد. در این خصوص جلسات متعددی برگزار شده است.
 • این ضرایب شامل دروس اختصاصی و عمومی است. با توجه به اینکه آزمون عمومی از کنکور حذف شده است، ضریب دروس عمومی برای سوابق تحصیلی افزایش خواهد یافت و ضریب دروس تخصصی نیز اعلام خواهد شد.
 • میزان تاثیر 40درصدی و 60درصدی نمرات امتحان نهایی در کنکور 1402، به نقل از دبیر کل شورای آموزش و پرورش اعلام شد. آقای امانی دبیر کل شورای آموزش و پرورش گفت، میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402 ، به میزا 40درصد است. این تاثیر در کنکور 1402 به طور قطع به میزان 60درصد تاثیر منفی یا مثبت خواهد رسید.

 


بیشتر بدانید:

برای دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی، می توانید وارد مقاله زیر شوید:

ثبت نام بدون کنکور + دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلینحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1401

نحوه تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402 یا در واقع تاثیر بر اولین مرحله کنکور ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 • اعتبار نمره کنکور سال آینده تا ۲ سال برای داوطلبان به نقل از رئیس سازمان سنجش تغییر می کند.️
 • آزمون سراسری برگزار می‌شود و نمره آن تا دو سال ذخیره خواهد شد و معتبر است.
 • ️دومین مرحله کنکور ۱۴۰۲ تیر ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و نمره آن هم تا دو سال معتبر خواهد بود.
 • ️داوطلبی که امسال قصد پذیرش در دانشگاه را دارد، باید نمره سابقه تحصیلی او آماده باشد.
 • ️پس از برگزاری کنکور ۱۴۰۲ در تیر، داوطلب انتخاب رشته می‌کند که سوابق تحصیلی ۴۰ درصد و آزمون ۶۰ درصد موثر هستند و نتایج شهریور اعلام می‌شوند.
 • تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به 60درصد رسید. سوال این است که 60درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال 1402 چگونه محاسبه می شود. 60درصد تاثیر معدل در پذیرش بدون کنکور نیز وجود دارد؟ در ادامه توضیحات کامل در زمینه نحوه تاثیر معدل در کنکور و ثبت نام بدون کنکور در سال 1402 به اطلاع داوطلبان گرامی می رسد.
 • مصوبات مربوط به کنکور، برای کنکور 1402 اجرایی می ‌شود.
 • در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور استفاده از سابقه تحصیلی مورد تاکید قرار گرفت و ۶۰ درصد سابقه تحصیلی برای تاثیر در کنکور 1402 مورد تصویب قرار گرفت.
 • بر این اساس کنکور و آزمون کتبی متمرکز فقط 40 درصد تاثیر خواهد داشت.
 • برای اطلاع از نحوه محاسبه تاثیر معدل در کنکور با شماره تلفن های مندرج در این مقاله تماس حاصل فرمایید.

 

تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1401

کاهش تاثیر کنکور و افزایش تاثیر شرط معدل در پذیرش دانشجو در دانشگاه ها اعلام شد. افزایش 60درصدی تاثیر معدل و تاثیر 60درصدی کنکور در پذیرش دانشجو، نشان از حذف تدریجی کنکور دارد. سهم کنکور در پذیرش دانشجو 40 درصد شد!

تاثیر 40 درصدی کنکور سراسری 1402 در پذیرش دانشجو!! اعمال می شود. تاثیر 60درصدی معدل در پذیرش دانشجو به قوت خود باقی است. اخیرا خبرهایی درمورد لغو این قانون به گوش می رسید ولی تلاش های اخیر برای لغو این میزان تاثیر موثر نبود. 

تغییرات کنکور تصویب قطعی شد !

1- تاثیر معدل برای کنکور 1402 چهل درصد شد اما همچنان تاثیر مثبت هست (همون عدم تاثیر در نظر بگیرید).
2- کنکور ۱۴۰۲ ، ۴۰ درصد تاثیر کنکور سراسری و ۶۰ درصد تاثیر #قطعی معدل خواهد بود.
3- دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ و بعد از اون حذف شد .
4- در کنکور ۱۴۰۴ و بعد از اون فقط کسانی اجازه شرکت در کنکور را دارند که دیپلم نظام آموزشی ۶-۳-۳ داشته باشند و اگر کسی بخواهد در  کنکور شرکت کند لازم است دیپلم مجدد بگیرد.
5- برخلاف گفته های قبلی تاثیر معدل فقط پایه دوازدهم خواهد ماند و پایه یازدهم بهش اضافه نمیشود !!
6- کنکور دوبار در سال برگزار خواهدشد.
7- دانشگاه ها میتوانند حدنصاب نمره و معدل در نظر بگیرند.

** عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: یکی از آسیب‌هایی که امتحانات نهایی را تهدید می‌کرد نظام ناعادلانه و ناهماهنگ تصحیح سوالات بود که استان به استان و معلم به معلم فرق می‌کرد که این مشکل هم با توزیع رندوم و توزیع سوال به سوال در کل کشور حل شد.

 • وی ادامه داد: در جلسه تصویب شد حداقل 60 درصد به سابقه تحصیلی و عمق یادگیری این امر تخصیص داده می‌شود، آزمون تخصصی که همان آزمون سراسری کنکور است نیز 40 درصد نقش خواهد داشت. بخشی هم به ارزشیابی و اندازه گیری استعداد، هوش و شخصیت شناسی اختصاص داده شد.
 • عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: سوابق تحصیلی سال آخر دانشآموزان به میزان حداقل 60 درصد از معیار پذیرش و آزمون تخصصی تکمیلی به میزان حداکثر 40 درصد معیار پذیرش خواهد بود.
 • قائم مقام ستاد علم و فناوری افزود: برای دروس عمومی نیز حد نصاب و کفی مشخص شد که در هر کد رشته متفاوت خواهد بود. دانشگاه‌ها برای هر کدرشته می‌توانند حد نصابی را قبل از شروع مراحل کنکور اعلام کنند که باید در شورای سنجش و پذیرش تصویب شود.
 • وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت موظف هستند که به تدریج زیرساخت‌های لازم را برای پیاده کردن سیاست‌های مذکور برای کنکور دوره های آینده را فراهم کنند.

مشاوره قبولی در کنکور و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی بدون کنکور 1402

برای مشاوره قبولی در کنکور 1402، دریافت برنامه اختصاصی مطالعه کنکور ، همچنین مشاوره برای انتخاب رشته های بدون کنکور سراسری میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس حاصل فرمایید. سامانه صدای مشاور اولین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور در ایران است.

این سامانه با داشتن کادری مجرب از برترین کارشناسان ، بهترین انتخاب برای داوطلبان کنکور محسوب می شود. می توانید به صورت غیرحضوری و از طریق تماس تلفنی هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با کارشناسان مشاوره قبولی کنکور در ارتباط باشید:

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تاثیر دروس عمومی در سوابق تحصیلی کنکور 1402

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی