جهت مشاوره در زمینه شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 25656

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403

بیمه طلایی فرهنگیان سال 99-1400جزئیات بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 به نقل از مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به اطلاع فرهنگیان گرامی می رسد. در ادامه توضیحات تکمیلی شرح داده شده است، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه بیمه طلایی فرهنگیان 1403 و نظیر موارد زیر می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور (شماره تلفن های مندرج در این مقاله) تماس حاصل فرمایید.

 • بیمه طلایی فرهنگیان 1403
 • بیمه طلایی فرهنگیان چیست
 • بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته
 • خدمات دندانپزشکی بیمه طلایی فرهنگیان
 • بیمه طلایی چیست
 • سایت بیمه طلایی فرهنگیان
 • مراکز طرف قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان
 • و…

قوانین بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403

جزئیات مهم و قوانین بیمه طلایی فرهنگیان در سال 1403 به نقل از آخرین اعلام مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر اعلام شد ،درصورت تغییر شرایط، جزئیات تغییر در این صفحه به روزرسانی می شود:

 • کل هزینه های بیمارستانی؛ اعمال جراحی های تخصصی، درمان هزینه های کلینیکی، پاراکلینیکی به انضمام کلیه هزینه ویزیت پزشکان، هزینه نازایی و ناباروری برای زوجین فرهنگی فاقد فرزند، هزینه تهیه اعضای پیوندی و… بدون سقف برای کلیه فرهنگیان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قابل پرداخت است و هم اکنون نیز در حال اجرا است.
 • کلیه اعمال جراحی چشم پزشکی بدون سقف در حال اجرا است. سونوگرافی نیز جزو خدمات پاراکلینیکی بوده و بدون سقف ارایه می‌شود.
 • هم اکنون تعداد 5500 مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد در بیمه فرهنگیان شاغل در سراسر کشور در حال رائه خدمات درمانی به فرهنگیان می باشند.
 • اشخاص دارنده بیمه‌ای غیر از طرف قرارداد فرهنگیان ، برابر مصوبات هر چقدر که پرداخت نمایند در صورت ارائه اسناد پرداخت شده به شعب نمایندگی بیمه فرهنگیان در سراسر کشور هزینه آن در کمتر از یک هفته به حساب فرهنگیان واریز می شود.
 • تا آبان ماه تمام مبالغی که برای هزینه ‌های درمانی فرهنگیان تحت پوشش بیمه طلایی یا تکمیلی بوده پرداخت شده است.
 • در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه بیمه طلایی فرهنگیان 1403 و نظیر موارد زیر می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور (شماره تلفن های مندرج در این مقاله) تماس حاصل فرمایید.

زمان ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان

زمان ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان در نوبت بعدی، همینجا اطلاع رسانی خواهد شد. فرهنگیان متقاضی درخواست بیمه طلایی، لازم است اطلاعات خود و افراد تحت تکفل را در پرتال بیمه فرهنگیان وارد کنند و افرادی که مایل به استفاده از بیمه طلایی فرهنگیان نیستند، در صورت ثبت نام نکردن، حق بیمه از حقوق آن ها کسر نمی شود و نیاز به مراجعه حضوری ندارند.


جدیدترین اخبار بیمه طلایی فرهنگیان

پیرو جدیدترین اخبار بیمه طلایی فرهنگیان و در نشست خبری سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، جزئیات بیشتر برای فع ابهامات بیمه طلایی فرهنگیان اعلام شد:

 • بیمه طلایی فرهنگیان یکی از اتفاقات خوب رفاهی بود که سال 1389 اجرا شد اما چند سالی بیشتر دوام نداشت و کم‌کم رنگش تغییر کرد و اکنون سال‌هاست که بیمه تکمیلی فرهنگیان نتوانسته رضایت جامعه فرهنگی را جلب کند.
 • به سراغ فرشید سیاری مدیرکل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش رفتیم که بیمه طلایی فرهنگیان در زمان وی اجرا شد و بعد هم تغییر کرد تا ببینیم بیمه طلایی چه ویژگی‌های خوبی داشت و چه اتفاقی افتاد که نتوانست موفقیت خود را ادامه دارد و چه پیشنهادی برای بیمه طلایی جدید فرهنگیان دارد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: در ابتدا درباره تاریخچه بیمه تکمیلی بگویید، آموزش و پرورش از چه سالی به دنبال بیمه تکمیلی بود؟ در ادامه آن، بیمه طلایی فرهنگیان چه سالی ایجاد شد و چه ویژگی شاخصی داشت؟

 • همانطور که مستحضرید بیمه‌های پایه شامل بیمه خدمات درمانی و تأمین اجتماعی که بیمه اصلی پرسنل آموزش و پرورش هستند  به تنهایی پاسخگوی نیازهای درمانی بیمه شدگان نیستند و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی طی بیش از دو دهه گذشته با توجه به بالا بودن هزینه های درمان به دنبال ایجاد پوشش بیمه‌های درمان تکمیلی جهت تأمین هزینه بودند.
 • وزارت آموزش و پرورش نیز از این قاعده مستثنی نبود و از سال ۱۳۷۸ تاکنون به هر شکل ممکن این پوشش بیمه‌ای را برای کارکنان خود ایجاد کرده است که طی این دو دهه این پوشش بیمه‌ای با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده و وزارت آموزش و پرورش به اشکال مختلف و با شرکت‌های مختلف نسبت به عقد قرارداد بیمه درمان تکمیلی اقدام کرده است. بیمه درمان تکمیلی در قالب بیمه طلایی از اول اردیبهشت ۱۳۸۹ با یکی از شرکت‌های بیمه‌های منعقد شد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: تا قبل از بیمه طلایی فرهنگیان، بیمه تکمیلی فرهنگیان به چه شکلی بود؟

 • بیمه تکمیلی داشتیم ولی اینکه به شکل فراگیر باشد و همه هزینه‌های بیمارستانی، خدمات دندانپزشکی، عینک و ویزیت و خدمات سرپایی را پوشش دهد، نبود؛ بیشتر یک مقدار در حد محدودی هزینه‌های بیمارستانی را پوشش می‌داد. البته حق بیمه‌اش هم پایین بود و در توان بود. ولی خب نیاز واقعی معلمان را تأمین نمی‌کرد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: بیمه طلایی فرهنگیان چه ویژگی‌هایی را داشت؟

 • از اول اردیبهشت 89 قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان اجرا شد و طی این قرارداد تغییرات عمده‌ای در تعهدات و اجرا و همچنین تضمین پرداخت ۵۰ درصدی حق بیمه هر یک از بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان از محل منابع رفاهی وزارت آموزش و پرورش انجام شد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: چرا بیمه طلایی فرهنگیان دچار چالش شد؟

 • متاسفانه از روز نخست دو موضوع در اجرای این قرارداد کاملا مشهود بود؛ اول اینکه منابع پایدار برای تأمین و پرداخت ۵۰ درصدی سهم دستگاه در هیچ یک از سرفصل‌های بودجه لحاظ نشده بود و دوم اینکه افزایش بدون سقف هزینه‌های سرپایی و اجرای آن بدون کنترل و نیاز به صدور معرفی نامه موجب سوء استفاده و تخلفات شد و تبعات منفی زیادی از جمله افزایش ضریب خسارت و به تبع آن افزایش چشمگیر حق بیمه را به همراه داشت.
 • این دو موضوع باعث شد در طول چهار سال اجرای این قرارداد، مبلغ سنگینی وزارت آموزش و پرورش به طرف قرارداد بدهکار شود و در نهایت از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۳ امکان تمدید قرارداد با شرکت بیمه مذکور و هیچ یک از شرکت‌های بیمه تجاری مهیا نشد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: یعنی از اول خرداد سال 1393، بیمه طلایی فرهنگیان دیگر پایان یافت؟

 • بله، و به ناچار از تاریخ اول خرداد 1393 شرکت دیگری به عنوان مجری قرارداد بیمه درمان انتخاب و طی اجرای قرارداد توسط شرکت مذکور به شکل بیمه‌گری همان مشکلات گذشته ایجاد شد و موجب ایجاد بدهی به این شرکت شد.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: پس آموزش و پرورش با باری از بدهی مواجه شد؟

 • این اتفاقات موجب شد تا از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۴ به جهت کاهش نرخ حق بیمه یعنی سهم بیمه شدگان و سهم دستگاه)، قرارداد بیمه درمان تکمیلی برای اولین بار به شکل صندوقی منعقد شد که با توجه به آمار و اطلاعات و نرخ‌های اعلامی توسط شرکت‌های بیمه تجاری، این روش باعث کاهش چشمگیر حق بیمه پرداخت شد ولی به دلیل عدم تأمین سهم پیش بینی شده برای دستگاه، به دلیل تأخیر چند ماهه در پرداخت خسارت بیمه شدگان و کاهش چشمگیر مراکز طرف قرارداد شرکت مجری، نارضایتی شدیدی به بیمه شدگان را به همراه داشته است و بیمه شدگان از یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار نفر به کمتر از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید.
 • بیمه طلایی فرهنگیان اختیاری بود

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: وقتی بیمه طلایی فرهنگیان آمد، چقدر از فرهنگیان از این بیمه استقبال کردند؟

 • با خانواده‌های تحت تکفل، یک میلیون و 950 هزار نفر بود که تا دو میلیون و 100 هزار نفر رسید. یعنی حدود 75 درصد فرهنگیان استقبال کردند. چرا که مثلا برخی فرهنگیان خانم بیمه تکمیلی همسرشان بودند.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: چه تعداد مراکز درمانی به فرهنگیان خدمات می‌داد؟

 • آموزش و پرورش 119 مرکز درمانی داشت و یک بیمارستان فرهنگیان که خدمات ارائه می‌داد ضمن اینکه بین 7 تا 9 هزار مرکز هم طرف قرارداد در مدت بیمه طلایی فرهنگیان بودند.

بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1 سوال: آیا فرهنگیان اجبار داشتند که تحت پوشش بیمه قرار بگیرند؟
خیر. بیمه تکمیلی اختیاری بود.


بیمه طلایی فرهنگیان سال 1403 1سوال: وزارت آموزش و پرورش چه مبلغی به بیمه‌ها بدهکار بود؟
به دلیل عدم پرداخت سهم دولت، 400 میلیارد تومان به بیمه اولی و مبلغی هم به بیمه دوم بدهکاری به وجود آمد و بعد از آن هم به دلیل همین مشکلات، بیمه صندوقی مطرح شد. البته بعدا از طریق اوراق اسناد خزانه این بدهی‌ها پرداخت شد.

 • بر اساس ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره را پذیرفته‌اند باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا سقف ۵ درصد به حساب صندوق ذخیره واریز کنند و دولت نیز موظف است هر سال معادل سهم واریزی اعضا، سهم خود را در ردیف اعتباری خاصی در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.
 • بر این اساس طی دو سال گذشته بخشنامه‌ای مبنی بر کسر سهم صندوق (5،4،3 درصد) به استان‌ها ارسال شد که مورد استقبال فرهنگیان قرار نگرفت؛ با توجه به عنوان اعلامی توسط صندوق ذخیره فرهنگیان در سال 1396 درصد کسر شده از حقوق فرهنگیان معادل 1.12 درصد و میانگین ماهیانه 26 هزار تومان و در یک سال بالغ بر ۲۶۴ میلیارد تومان و همین مبلغ سهم دولت بوده که جمعا مبلغی بالغ بر ۵۲۸ میلیارد تومان در سال است.
 • در صورتی که اگر سهم اعضا به ۵ درصد افزایش یابد سهم اعضا سالیانه به رقمی بالغ بر 1200 میلیارد تومان و سهم دولت نیز به همین مبلغ اضافه خواهد شد که در این صورت اعضای صندوق می‌توانند سهم بیشتری از منابع دولت را دریافت کنند.
 • در این روش اجرا، وزارت آموزش و پرورش برای همیشه مشکل و دغدغه بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان را مرتفع می‌کند و به جای انتخاب و انعقاد هرساله قرارداد با شرکت‌های بیمه‌ای، اجرای قرارداد را به صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار می‌کند و صندوق مجری اجرای بیمه درمان تکمیلی برای اعضای صندوق می‌شود.
 • بر اساس آمار، در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد فرهنگیان عضو صندوق هستند ولی در صورت برنامه‌ریزی دقیق و اجرای مناسب، سایر فرهنگیانی که در عضویت صندوق نیستند به راحتی به عضویت صندوق درآمده و می‌توانند از مزایای بیمه درمان تکمیلی و سایر مزایای صندوق استفاده کنند./بیمه طلایی فرهنگیان.
3/5 - (2 امتیاز)
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 17 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی رحیمی داربید شنبه , 24 جولای 2021 - 16:15

آیابرای جراحی آب مرواریدچشم هزینه آن چگونه پرداخت می شود؟

پاسخ مشاور یکشنبه , 25 جولای 2021 - 12:35

سلام دوست محترم در قرارداد موارد بیان شده

ح معاذالهی جمعه , 19 مارس 2021 - 23:53

سلام مدت یک سال هست که بیمه فرزند تحت‌ تکفل خود را جدا نموده و به صورت آزاد بیمه شده است ولی بیمه طلایی او هنوز برقرار میباشد دوماهی قبل جهت دریافت هزینه های پزشکیش به نمایندگی مراجعه نمودم گفتند که بیمه تکمیلی شامل حالش نمی‌شود. راهنمایی کنید چگونه میتوانم پرداختی های خود به شرکت بیمه را پس بگیرم با تشکر

خسرو فاتحی راویز سه‌شنبه , 19 ژانویه 2021 - 17:11

سلام.معذرت من مجدد مشکلم را می نویسم .سوال من این است که : من بیمه تکمیلی هستم و شاغل میباشم آیا اگر در یک مطب چشم پزشکی عمل آب مروارید انجام دهم هزینه اش کامل پرداخت میشود هزینه حدود سه ونیم میلیون تومان است؟

خسرو فاتحی راویز سه‌شنبه , 19 ژانویه 2021 - 17:07

انشالله که با پرداخت هزینه های عمل چشم مشکل گشا باشید

منیژه قالبتراش سه‌شنبه , 5 ژانویه 2021 - 20:00

باسلام مگه سونوگرافی در کلینک فرهنگیان جز قردادنیست. برای سونوگرافی شکم و لگن امروز 35000 تومان پرداخت کردم لطفا پاسخ دهید

نصب اپ دانش آموزی