کد خبر : 12286

برگه شماره 6 معافیت موارد خاص


در این مقاله و مطلب میخواهمی در مورد برگه شماره 6 معافیت موارد خاص برای آن دسته از اشخاص و مشمولانی  که در این گروه خاص  قرار دارند  باید شرایط خاص و ویژه خانوادگی نیز  داشته باشند و شرایط و ملاک ها و قانون های  معافیت سربازی را داشته باشند . معافیت های این دسته تنوع زیادی داشته و افراد زیادی می توانند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار بگیرند . افراد و مشولان در  این دسته می بایست با مدارک معافیت موارد خاص آشنا شده باشند  و سپس برای اخذ معافیت  خدمت سربازی خود  اقدام نمایند.

در ادامه میپردازیم و توضیح کوتاهی را ارائه میدهیم در مورد معافیت های خاص دوره سربازی که اصلا این معافیت ها چگونه هستند و شرایط و  مدارک های مورد نیاز برای اخذ این گونه معافیت ها به چه صورت نیز می باشد. برگه شماره 6 معافیت موارد خاص


سامانه صدای مشاور


معافیت موارد خاص چیست؟

همه  افرادی که در  کشور ایران به سن قانونی می رسند یعنی 18 سال آنها تمام شده است  باید در دوره  خدمت سربازی  نیز شرکت کنند. اما  بعضی افراد  و مشمولی قبل از رسیدن به سن سربازی خود  به دنبال راه ها و راه حل هایی  برای کاهش به تعویق انداختن و یا معافیت کامل برای خود  هستند . یکی از این راه حل ها پروژه های کسری خدمت برای دانشجویان و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی از راه های کاهش خدمت سربازی محسوب می شود  که از انواع معافیت ها میتوان به معافیت موارد خاص  و همچنین  معافیت پزشکی  معافیت کفالت و غیره نیز  نام برد و برای معافیت خدمت سربازی نیز  استفاده نمود.


شرایط معافیت موارد خاص خدمت سربازی


• اگر در خانواده‌ ای یک فرزند پسر بالای 18 سال باشد و یک معلول که چه خواهر و یا برادر داشته باشد ، این فرزند هم طبق قوانین معافیت موارد خاص می‌ تواند جزء مشمولین معافیت موارد خاص باشد .و از دوره ی خدمت نظام وظیفه عمومی معاف می‌شود .

• طبق قوانین مشمولین معافیت موارد خاص سربازی افرادی که پدر و یا مادرشان جانباز بوده یا به یک مقدار حداقل مشخص شده توسط سازمان سابقه آزاده گی یا سابقه حضور در جبهه را داشته باشند  و همچنین می‌ توانند یکی از فرزندان آن ها می تواند جز مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی قرار بگیرد . همچنین اگر با ترکیب موارد جانبازی و سابقه جبهه با هم   یک فرزند خانواده از خدمت سربازی معاف می شود .

• اگر مادر فرد فاقد همسر و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشد و دارای دو فرزند پسر بالای 18 سال باشد . با توجه به قوانین مشمولان و  معافیت موارد خاص و تصمیمات مقام معظم رهبری  و  یکی از فرزندانش می تواند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار گیرد .


روند رسیدگی به معافیت موارد خاص


1) اخذ دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومی از دفاتر خدمات الكترونيک انتظامي (‌پليس +10 ) به منظور تنظيم و تكميل مدارک مورد نياز

2) مراجعه به دفاتر خدمات الكترونيک انتظامی ( پليس + 10) به همراه كليه مدارك مورد نياز.

3) ثبت درخواست در سامانه توسط كاربر پليس + 10 و ارسال پرونده از طريق رابطين دفاتر به مراكز وظيفه عمومی

4) بررسی مدارک و تاييد اطلاعات توسط كارشناسان معاونت وظيفه عمومي سراسر كشور در سامانه جامع وظيفه عمومی

5) صدور كارت معافيت و ارسال به آدرس مشمول .

6) حداقل مدت رسيدگي به درخواست معافيت موارد خاص یک  ماه می باشد.به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی