جهت مشاوره در زمینه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 56060

بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش)


بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش) 1

در این مقاله، بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 سازمان سنجش (بخشنامه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور) را می خوانید. همچنین لینک دانلود بخشنامه جدید سوابق تحصیلی را در اختیار داوطلبان کنکور قرار داده ایم.

زمان برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی 1401


بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (جدید)

بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 صادر شد. متن بخشنامه جدید سوابق تحصیلی جدید که مشخص می کند شرایط تاثیر سوابق تحصیلی در سال 1402 چگونه است، به شرح زیر می باشد:

به نام خدا

اطلاعیه شیوه دریافت کد سابقه تحصیلی و ثبت نام برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره میرساند؛

به اطلاع متقاضیان شرکت در نوبت دوم کنکور 1402 میرساند؛ برای ثبت نام کنکور سراسری (شروع ثبت نام پانزدهم فروردین سال جاری)،

در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور، داشتن کد سابقه تحصیلی (کد 19 رقمی) الزامی است. لذا متقاضیان میتوانند از تاریخ 14 فروردین 1402 با مراجعه به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش کد مذکور را به شرح زیر دریافت نمایند:

1 -ورود به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند.

  • 1-1 -دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیل دیماه 1401 و بعد از آن، با انتخاب نقش “دانش آموز” و با درج کد ملی و شماره سریال شناسنامه برای دانش آموزان ایرانی، و کد دانش آموزی و تاریخ تولد برای اتباع سایر کشورها، وارد درگاه فوق شوند و بر اساس بند (2 ) اقدام نمایند.
  • 1-2 -سایر متقاضیان ایرانی و اتباع اعم از فارغ التحصیل شهریور 1401 و قبل از آن/ طلاب/ فارغ التحصیل و دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس بین الملل/دارندگان مدرک معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی صادره از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی و …(، پس از مراجعه به درگاه فوق، با انتخاب نقش “والدین و سایر” وارد درگاه شوند و بر اساس بند (2 )اقدام نمایند.
  • تذکر: مشمولین بند فوق (1-2 )در صورتی که فاقد سیمکارت شخصی باشند میتوانند با اظهار این موضوع در درگاه خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش ثبت نام کنند و سپس بر اساس بند (2 ) اقدام نمایند. توجه شود این گروه باید نام کاربری و کلمه عبور درگاه را برای مراجعات بعدی نگهداری نمایند./بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش)


در ادامه بخوانید:

تفاوت معدل کتبی با معدل کل چیست ؟2 -دریافت کد سابقه تحصیلی: تمام متقاضیان مندرج در بندهای (1-1و1-2 ،)پس از ورود به درگاه فوق، گزینه “سوابق تحصیلی” را انتخاب و مشخصات هویتی خود را مشاهده و پس از تائید، اطلاعات تحصیلی را ثبت و کد سابقه تحصیلی (کد 19 رقمی) را دریافت نمایند.

  • تبصره : در صورتی که متقاضیان در مشخصات هویتی خود مغایرتی مشاهده نمودند، گزینه “عدم تائید و استعلام از ثبت احوال/ وزارت کشور” را انتخاب نمایند. متقاضی با انتخاب این گزینه (بین ساعت 8 صبح الی 4شب)، و زدن دکمه بررسی پاسخ ثبت احوال، مشخصات هویتی خود را مشاهده و سپس به شرح بند (2 ) اقدام نماید.
  • توجه: استعلام از سامانه ثبت احوال ممکن است دقایقی زمانگیر باشد./بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش)


بیشتر بدانید:

زمان و نحوه ترمیم معدل برای کنکور 1402


3 -ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره: متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمره، از تاریخ 20 فروردین تا 30 فروردین 1402 جهت انتخاب دروس مورد نظر و شرکت در آزمون نهایی و دریافت نمون برگ انتخاب واحد (درس)، به شرح زیر اقدام نمایند:

  • 3-1 -فارغ التحصیل (شاخه های نظری، کاردانش و فنی و حرفهای) دوره متوسطه و پیش دانشگاهی سنوات گذشته/ طالب حوزههای علمیه دارای مدرک سطح یک / فارغ التحصیل و دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس بین الملل / دارندگان مدرک معادل دوره متوسطه و پیشدانشگاهی صادره از کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی که متقاضی ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره میباشند با در دست داشتن کد سابقه تحصیلی فوق و سایر مدارک الزم به مدارس بزرگسال دولتی مراجعه نمایند.
  • 3-2 -دانش آموزان پایه دوازدهم شاخه نظری )مدارس روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و متقاضیان آزاد( متقاضی شرکت در گروه آزمایشی غیر متناظر با رشته تحصیلی خود/ دانش آموزان پایه دوازدهم شاخههای کاردانش و فنی و حرفهای هنرستانها، برای ایجاد سابقه، کد سابقه تحصیلی فوق را به مدارس محل تحصیل خود ارائه نمایند./بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش)

4 -مشاهده و بررسی سوابق نمرهای: متقاضیان برای مشاهده و بررسی سوابق نمرهای خود از تاریخ 10 خرداد تا 10 تیر 1402 مجدداً به درگاه خدمات وزارت آموزش و پرورش به نشانیmy.medu.ir مراجعه و مطابق با راهنمایی که متعاقباً در سامانه اطلاعرسانی میشود، اقدام نمایند. برای مشاهده و بررسی نمراتی که در آزمون های نهایی خرداد 1402 کسب میشود از تاریخ پنجم تا دهم تیر 1402 در درگاه مذکور اقدام شود./بخشنامه سوابق تحصیلی 1402 

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش

مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات

وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش)

بخشنامه سوابق تحصیلی کنکور 1402 (سازمان سنجش) 2

دانلود متن بخشنامه سوابق تحصیلی کنکوردر ادامه بخوانید که:

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402  چگونه است. برای مطالعه ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی