جهت مشاوره در زمینه اولویت بندی اختصاص مسکن به فرهنگیان در سال جاری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 30109

اولویت بندی اختصاص مسکن به فرهنگیان در سال جاری

شرایط ثبت نام مسکن به فرهنگیان در سال 1400

شرایط و نحوه اولویت بندی اختصاص مسکن به فرهنگیان در سال جاری مشخص شد. مدیر کل رفاه و پشتیانی وزارت آموزش و پرورش در این خصوص توضیحاتی اعلام کرد:

اولویت اختصاص مسکن به فرهنگیان

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص اعطای مسکن به فرهنگیان شرح داد:

 • ▫️ تا به امروز توانستیم ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد را در ۱۸ استان و ۶۵ شهر به فرهنگیان تخصیص دهیم.
 • ▫️اولویت واگذاری و جامعه هدف ما شامل زنان سرپرست خانوار، زوجین فرهنگی، فرهنگیان بالای ۲۰ سال سابقه خدمت و بازنشستگان هستند.
 • معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: افراد همزمان جهت استفاده از وام مسکن ۴۰ میلیون تومانی به بانک مسکن معرفی می شوند. برای آنکه توان و قدرت خرید فرهنگیان را در این زمینه ارتقا دهیم با همکاری بانک ملی اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان وام با سود ۱۲ درصد به عنوان وام ثانویه برای فرهنگیان تامین شده که برای زوجین تا ۱۲۰ میلیون و برای مابقی تا ۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

شرط اصلی برای ثبت نام متقاضیان مسکن

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در فاز اول یعنی سال اول اجرای برنامه، احداث ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد مسکن در ۱۸ استان و ۶۵ شهر آغاز شده است گفت: شرط اصلی برای تایید ثبت نام متقاضیان این است که مسکن اولی باشند، فاقد مسکن باشند و از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند.

فرهنگیان گرامی می توانند برای اطلاع از شرایط جدید اعطای مسکن به فرهنگیان از طریق شماره تلفن های مندرج در این مقاله با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند.

توضیحات تکمیلی در خصوص مسکن فرهنگیان

 1. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت مسکن فرهنگیان توضیح داد و گفت: در فاز اول یعنی سال اول اجرای برنامه، احداث ۴۳ هزار و ۷۷۵ واحد مسکن در ۱۸ استان و ۶۵ شهر آغاز شده است
 2. 20 درصد فرهنگیان خانه ندارنددر سال های گذشته برنامه ریزی هایی را انجام داده بودیم که کمتر توفیق داشت اما در برنامه ریزی های جدید با توجه به تجارب ما و نگاه مثبت وزارت راه  و شهرسازی درباره اقدام ملی مسکن و توجه به اقشار مختلف، تفاهم نامه ای میان دو وزارتخانه برای خانه دار شدن و تامین مسکن ۱۷۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته منعقد شد.

 3. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه که از آذر ماه سال ۹۸ آغاز شده و در سال جاری ادامه دارد. طی این سه سال با توجه به مقدورات وزارت مسکن و تقاضای فرهنگیان اقدام می کنیم. متقاضیان مسکن در چند گروه اولویت بندی شده اند. گروه نخست زوجین فرهنگی هستند که زن و شوهر هر دونفر معلم اند. گروه دوم زنان سرپرست خانوار، سوم کارکنان بالای ۲۰ سال سابقه و سپس بازنشستگان هستند.
 4.  فعلا برای احداث مسکن از طریق شرکت های وابسته به وزارت راه و شهرسازی کار شروع شده است. با توجه به قانون تامین مسکن فرهنگیان، کسانی که خودشان زمین داشته باشند نیز می توانند با استفاده از تسهیلات بانک مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی و وام های ثانویه وزارت آموزش و پرورش اقدام کرده و مسکنشان را خودشان بسازند.   

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه اولویت بندی اختصاص مسکن به فرهنگیان در سال جاری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی