جهت مشاوره در زمینه رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77298

امتیازات رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی ۱۴۰۳

امتیازات رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی ۱۴۰۳

امتیازات رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی ۱۴۰۳ اعلام شد. اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور شرایط مشمولان امتیازات رتبه بندی را اعلام کرد. این نهاد نظارتی مستند به مفاد ماده ۴ قانون نظام رتبه بندی معلمان و تبصره ۱ ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون مذکور و اصلاحیه آن ، آموزشیاران و راهنمایان تعلیماتی سازمان نهضت سوادآموزی را مشمول امتیازات قانون نظام رتبه بندی معلمان می داند.امتیازات رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، اعلام کرد آموزشیاران و راهنمایان نهضت سوادآموزی نیز مشمول امتیازات رتبه بندی معلمان می شوند. بنابراین به نقل از دیوان محاسبات کشور، آموزشیاران و راهنمایان تعلیماتی سازمان نهضت سوادآموزی، مشمول امتیازات قانون نظام رتبه بندی معلمان می باشند.

ماده 4 – فرآیند رتبه بندی برای کلیه معلمان، در یکی از رتبه‌ های ماده (3) این قانون و مطابق آیین ‌نامه اجرائی آن حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ قانون، بر مبنای امتیازات ناشی از معیارهای ذیل با رعایت ترتیب اولویت، انجام می‌ شود.
1 ـ شایستگی عمومی
2 ـ شایستگی تخصصی
3 ـ شایستگی حرفه‌ ای
4 ـ تجربه

تبصره ـ افراد موضوع لایحه قانونی راجع به استفاده کارکنان کادر اداری وزارت آموزش و پرورش که برای خدمت معلمی استخدام شده ‌اند از طرح طبقه ‌بندی مشاغل معلمان کشور و احتساب سوابق تجربی آنان مصوب 17 /9 /1358 شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران با اصلاحات بعدی، نیز مشمول این قانون می ‌شوند.

امتیاز شایستگی عمومی در رتبه بندی معلمان چیست؟

شایستگی عمومی: به طور کلی شایستگی عمومی به مجموعه‌ای از صفات و ویژگی‌های شخصیتی فرد، شامل باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر نظام ارزشی، فرهنگی و اخلاقی جامعه اسلامی و نظام آموزش و پرورش کشور است که زمینه را برای انجام کار متعهدانه آماده می‌کند و پایبندی فرد را به ارزش‌های اسلامی و انقلاب اسلامی، قوانین و مقررات نمایان می کند.

جدول معیار شایستگی عمومی معلمان را براساس پیشنویس آیین نامه رتبه بندی معلمان که به هیات دولت ارسال شده به شرح زیر است:

معیار شایستگی های عمومی معلمان در آیین نامه رتبه بندی معلمان

امتیاز شایستگی تخصصی در رتبه بندی معلمان چیست؟

شایستگی های تخصصی: این مرحله از امتیازدهی د رجدول امتیازات رتبه بندی آموزشیاران نهضت سواد آموزی، که به عنوان شایستگی های تخصصی نامیده می شود، ویژگی های تخصصی تری را شامل می شود. این ویژگی ها مربوط به دانش تربیتی و سایر حوزه ها مانند مسائل مربوط به یاددهی، یادگیری، ابداع، خلاقیت، اختراع های علمی، تفکر علمی، و آخرین مدرک تحصیلی است. امتیاز مدرک تحصیلی در رتبه بندی معلمان یک نکته مهم و موثر در امتیازدهی فرهنگیان است و لازم است به آن توجه داشته باشید.

امتیاز شایستگی های حرفه ای در رتبه بندی معلمان چیست؟

شایستگی های حرفه ای در رتبه بندی فرهنگیان به ملاک های امتیازدهی به معلمان می گویند. این ملاک ها برای سنجش شاستگی فرهنگیان و ارتقاء رتبه آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. معیارهای شایستگی حرفه ای در رتبه بندی معلمان شامل چهار دسته عمومی، تخصصی، حرفه ای و تجربه تقسیم بندی می شوند.

حداقل امتیازات مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان در جدول شاخص ها برای آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و … متفاوت می باشد. به همین دلیل است که افراد مشمول رتبه بندی فرهنگیان با توجه به امتیازاتی که کسب میکنند، رده بندی می شوند.

همانطور که گفتیم که برای ارزیابی سطح کیفی کار معلمان، شایستگی های مورد نیاز در در 4 گروه شامل (شایستگی های عمومی،  تخصصی، حرفه ای، تجربه) تقسیم بندی می شوند و معلمان بر اساس آن امتیاز خواهند گرفت. حیطه حرفه ای ترکیبی از دو شایستگی عمومی و تخصصی می باشد که به همراه کاربست مهارت های تخصصی و تربیتی است. شایستگی های حرفه ای در رتبه بندی فرهنگیان به دارا بودن عملکرد رقابتی در زمینه های مختلف و یا کسب مقام در برخی از رویدادها و جشنواره ها  دمی گویند که باعث افزایش امتیاز در این دسته می شود.


امتیاز شایستگی های تجربی در رتبه بندی معلمان چیست؟

امتیاز شایستگی های تجربی با توجه به مدت سنوات خدمتی و عملکرد بهتر امتیاز دهی انجام می شود. با توجه به مدت سنوات خدمت و عملکرد مطلوب، امتیاز اختصاص داده شده به معلم نیز بالاتر خواهد بود. در واقع برای امتیازدهی شایستگی تجربی، معیار سنجش، سابقه خدمتی معلم و توانایی هایی می باشد که در این مدت به کسب کرده است.


بیشتر بدانید: سامانه ال ام اس فرهنگیان به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه رتبه بندی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی