کد خبر : 43146
- بازدید

افزایش دفترچه سوالات تخصصی کنکور 1402


جهت مشاوره در زمینه افزایش دفترچه سوالات تخصصی کنکور + برنامه ریزی کنکور

افزایش دفترچه سوالات تخصصی کنکور 1401

خبر فوری برای داوطلبان کنکور 1402، خبر افزایش تعداد دفترچه سوالات تخصصی کنکور1402 صحت دارد و قرار است یک دفترچه سوالات عمومی کنکور و دو دفترچه سوالات اختصاصی کنکور داشته باشید.

افزایش تعداد دفترچه سوالات کنکور 1402

سازمان سنجش آموزش کشور خبر افزیش تعداد دفترچه سوالات کنکور 1402 را اعلام کرد. شرایط کنکور 1402 تغییر کرد، این تغییرات به شرح زیر است:

  • تعداد دفترچه سوالات کنکور ریاضی 2 عدد است: وی با اشاره به تغییرات دفترچه های سوالات کنکور ۱۴۰۲ ، با بیان اینکه داوطلبان گروه ریاضی ۲ دفترچه دریافت می‌کنند، توضیح داد: دفترچه اول شامل ۴۰ سوال ریاضی است که نسبت به سال گذشته ۱۰ مورد کاهش یافته است. زمان پاسخگویی به سوالات ۷۰ دقیقه است. معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش درباره دفترچه دوم گروه ریاضی اظهار کرد: این دفترچه شامل ۳۰ سوال شیمی و ۳۵ فیزیک است و زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است.
  • تعداد دفترچه سوالات کنکور تجربی 4 عدد است: دفترچه شماره یک شامل ۴۵ سوال زیست شناسی است که نسبت به سال گذشته ۵ مورد کاهش یافته اما فرصت داوطلبان برای پاسخ به پرسش‌ها بیشتر شده است. دفترچه دوم داوطلبان گروه تجربی مختص این دروس است که شامل ۳۰ سوال شیمی و ۳۵ سوال فیزیک است. مدت زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است. دفترچه سوم گروه تجربی نیز  شامل ۳۰ سوال ریاضی و ۱۵ سوال زمین‌شناسی است که ۶۰ دقیقه زمان برای پاسخ در نظر گرفته‌ شده است. داوطلبانی که رشته بهیاری انتخاب کرده‌اند، باید به سوالات دفترچه چهارم پاسخ می دهند؛ این دفترچه شامل ۳۰ سوال است و ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ‌دهی برای این سوالات در نظر گرفته شده است.
  • تعداد دفترچه سوالات کنکور انسانی 2 عدد است: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، درباره دفترچه‌های گروه علوم‌انسانی گفت: این دفترچه شامل ۲۰ سوال ریاضی، ۳۰ سوال برای زبان و ادبیات فارسی، ۱۵ سوال روان‌شناسی و ۱۵ سوال علوم‌اجتماعی است‌. وی درباره دفترچه دوم این گروه آزمایشی توضیح داد: دفترچه دوم گروه انسانی شامل ۱۳ سوال تاریخ، ۱۳ سوال جغرافیا،۲۰ سوال فلسفه و منطق، ۱۵سوال برای اقتصاد و ۲۰ سوال برای عربی است.
  • تعداد دفترچه سوالات کنکور هنر 1 عدد است: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش درباره دفترچه گروه هنر بیان کرد: داوطلبان این گروه آزمایشی به ۵۰ سوال برای درک عمومی هنر، ۲۰ سوال درک عمومی ریاضی و فیزیک و ۳۰ سوال خلاقیت تصویری و در مجموع به ۱۰۰ سوال در مدت ۱۱۵ دقیقه پاسخ می‌دهند.
  • تعداد دفترچه سوالات کنکور زبان 1 عدد است: گروه زبان نیز شامل ۷۰ پرسش تخصصی است که داوطلبان این گروه آزمایشی در مدت ۱۰۵ دقیقه به سوالات پاسخ می‌دهند.

اخبار جدید کنکور سراسری


مشاوره برنامه ریزی قبولی برای کنکور 1402

با توجه به تغییرات ایجاد شده در کنکور و افزایش تعداد دفترچه سوالات کنکور، پیشنهاد می دهیم برای مشاوره برنامه ریزی قبولی در کنکور 1402، حتما از راهنمایی مشاور تحصیلی کنکور استفاده نمایید.

جهت تماس می توانیدهر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید:


جهت مشاوره در زمینه افزایش دفترچه سوالات تخصصی کنکور + برنامه ریزی کنکور
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

35 − 26 =

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو