کد خبر : 4346
- بازدید

افزایش حقوق معلمان در سال 1402


جهت مشاوره در زمینه افزایش حقوق معلمان در سال 1402

افزایش حقوق معلمان در سال 1402 چقدر است. میزان حقوق معلمان و پایه حقوق برای معلمان در سال جدید از طریق این مقاله اطلاع رسانی می شود.

میزان افزایش حقوق معلمان در سال 1402

میزان افزایش حقوق معمان در سال 1402، از سوی عضو کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری مجلس شرح داده شد. طرح دوفوریتی رتبه بندی معلمان در انتظار لایحه دولت است. عضو کمیسیون آموزش، در مورد افزایش حقوق معلمان اعلام کرد، حقوق معلمان از سال ۹۲ تا کنون افزایش داشته است، اما فرهنگیان معتقدند که مجموع این افزایش حقوق در طی چند سال اخیر با توجه به تورم، چشمگیر نبوده است.

براساس جلسه مشترک با نمایندگان تشکلهای فرهنگیان در سازمان برنامه و بودجه، باید نظام رتبه بندی فرهنگیان استمرار یابد. در سال 98 حدود 2200 میلیارد تومان به اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان اختصاص داده شده است.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد، بعد از جمع بندی تشکلهای فرهنگیان به زودی ابعاد حقوقی و مالی تصمیم گیری نهایی در خصوص نحوه و چگونگی اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان در سال 1402 اطلاع رسانی می شود.

برای اطلاع از نتیجه بررسی ابعاد حقوقی و میزان نهایی افزایش حقوق معلمان در سال 1402 می توانید با سامانه مشاوره تلفنی تماس بگیرید:

افزایش حقوق معلمان متناسب با افزایش نرخ تورم سال1402

افزایش حقوق معمان باید متناسب با افزایش نرخ تورم باشد. با توجه به ماده قانونی، اضافه حقوق مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری، هر ساله باید حداقل به اندازه نرخ تورم رسمی باشد. اما تاکنون این قانون در افزایش حقوق پایه معمان و حقوق پرداختی به معمان، رعایت نشده است.

سابقا افزایش حقوق سالانه فرهنگیان، تقریبا نصف تورم رسمی اعلام شده بود. به طور کلی ۵۰ درصد افزایش حقوق سالانه بخش بزرگی از کارکنان اجرایی ازجمله فرهنگیان، پایمال شد.

تورم رسمی در پایان سال 98 به میزان 42 درصد بود ، در صورتی افزایش سالانه حقوق فرهنگیان در سال 98، به میزان 10 درصد به اضافه 400 هزار تومان بود.

افزایش حقوق معلمان در سال 99

به زودی افزایش حقوق معلمان در لایحه بودجه اعلام می شود. که اختلاف بسیار زیادی با تورم دارد. سال هاست که با اجرا نشدن یان بند از قانون مدیریت خدمات کشوری برای افزایش حقوق با توجه به تورم، هر سال از قدرت خرید بخش بزرگی از دستگاه‌های اجرایی، ازجمله فرهنگیان، کاسته می شود.

برای اطلاع از اخبار حقوق معلمان و اخبار مدارس با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

کانال تلگرام مدارس


جهت مشاوره در زمینه افزایش حقوق معلمان در سال 1402
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3666
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 5 + 4 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام