جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته مقطع دکتری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 71423

اعلام نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون دکتریاعلام نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۳، در سه مرحله انجام می شود که عبارتند از نتایج اولیه یا نتایج کتبی آزمون، نتایج انتخاب رشته که مشخص می کند متقاضیان مجاز به شرکت در مصاحبه رشته های انتخاب شده خود هستند یا خیر و نتایج نهایی یا مصاحبه، که مشخص می کند داوطلب در رشته انتخابی پذیرفته شده است. تمامی این نتایج از طریق سایت سنجش اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سال ۱۴۰۳، طبق جدول زمانبدی فرآیندها در دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری 1403، به شرح زیر می باشد؛ داوطلبان لازم است پس از اعلام نتایج اولیه اقدام به انتخاب رشته کنند. پس از انجام مراحل انتخاب رشته، نتایج انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه در سایت سنجش اعلام خواهد شد و پس از انجام مصاحبه، نتایج نهایی در تاریخ مشخص در سایت اعلام می شود، متقاضیان با توجه به نتایج اعلام شده می توانند اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنند.

مرحله زمان انجام
اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری  دهه اول اردیبهشت ماه 1403
انتخاب رشته اینترنتی متقاضیان مجاز به انتخاب رشته نیمه اول اردیبهشت 1403
اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری نیمه اول شهریور 1403


***متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دکتری، از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایند. مشاوران این سامانه از طریق سیستم مشاوره تلفنی، آماده ارائه خدمات مشاوره تحصیلی به تمامی شما عزیزان در سراسر کشور هستند.


نحوه دریافت نتایج دکتری سال ۱۴۰۳

در این قسمت، نحوه دریافت نتایج دکتری سال ۱۴۰۳ متقاضیان مجاز به انتخاب رشته را  همراه با راهنمای تصویری شرح داده ایم. ابتدا برای دریافت نتیجه انتخاب رشته خود لازم است به سایت سنجش مراجعه کنید و سپس طبق مراحل زیر اقدام کنید:

توجهپس از ورود به سایت، برروی گزینه “دکترای تخصصی” کلیک کنید:

اعلام نتایج آزمون دکتری

توجهسپس در مرحله بعد، برروی گزینه “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1403” کلیک کنید و در صفحه بعدی همین گزینه را مجددا انتخاب نمایید:

اعلام نتایج آزمون دکتری

توجهدر مرحله بعدی با استفاده از یکی از روش ها، اطلاعات درخواستی را وارد کرده و برروی گزینه جستجو کلیک کنید، در این قسمت می توانید نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید سپس طبق همین مراحل می توانید نتایج دعوت به مصاحبه دکتری را نیز مشاهده کنید:

اعلام نتایج آزمون دکتری

توجهبا توجه به اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 1403 تاکنون منتشر نشده است، در ادامه فایل pdf دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سال 1402 را برای آشنایی بیشتر متقاضیان، قرار داده ایم:

دانلود

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد

نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد، در سایت سنجش اعلام می شود اما برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته و مصاحبه، متقاضیان لازم است به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنند.

مصاحبه دکتری ۱۴۰۳

پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند و در زمان تعیین شده نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند؛ در همان تاریخ نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۱۴۰۳، در سایت اعلام می شود. متقاضیان در صورتی که حد نصاب را کسب کرده باشند می توانند در مصاحبه شرکت کنند. داوطلبان می توانند با همراه داشتن مدارک علمی خود در روز مصاحبه، امتیاز بیشتری کسب کنند. در ادامه تعدادی از مدارک موثر در نتیجه مصاحبه دکتری را شرح داده ایم:

 • مدرک زبان (تولیمو، تافل، آیلتس، EPT و…)
 • مدارک سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید مقام مسول
 • مدارک سابقه تدریس در دانشگاه ها
 • گواهی ثبت اختراع و عناوین علمی
 • مدارک افتخارات علمی در زمینه آموزشی و پژوهشی
 • مدارک رتبه برتر مقاطع قبلی
 • مدارک سوابق پژوهشی
 • کتاب های ترجمه شده یا تالیف شده
 • مدارک انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی حرفه ای
 • تعیین موضوع پایان نامه مقطع دکتری

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۳، در سه مرحله نتایج اولیه، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی اعلام می شود. طبق جدول زمانبندی ذکر شده در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳، نتایج اولیه و نتایج انتخاب رشته در اردیبهشت ماه با فاصله زمانی 3 الی 4 هفته اعلام خواهد شد.

داوطلبان مجاز، پس از اعلام نتایج اولیه می توانند اقدام به انتخاب رشته کنند، پس از اعلام نتایج انتخاب رشته، متقاضیان می توانند نتایج دعوت به مصاحیه دکتری را مشاهده کرده و در مصاحبه شرکت کنند. پس از آن در شهریور ماه، نتایج نهایی دکتری اعلام خواهد شد و داوطلبان طبق نتایج نهایی اعلام شده لازم است اقدام به ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده کنند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد پس از دریافت نتایج اولیه خود لازم است برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی دکتری به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دکتری، از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه، از ساعت 8 صبح تا 12 شب، آماده ارائه خدمات مشاوره تحصیلی از طریق سیستم مشاوره تلفنی، به تمامی شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته مقطع دکتری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی