جهت مشاوره در زمینه تسهیلات دانشجویان باردار + شرایط مرخصی تحصیلی بدون کسر سنوات در دانشگاه های کشور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 44578

اعطای تسهیلات به دانشجویان باردار کلیه دانشگاه 1401

اعطای تسهیلات به دانشجویان باردار کلیه دانشگاه 1401 1

اعطای تسهیلات ویژه برای دانشجویان باردار کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در سال 1401 ،در نظر گرفته شده است.جزئیات این تسهلات به اطلاع دانشجویان گرامی می رسد:


تسهیلات دانشجویان باردار چیست؟

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد، تسهیلات ویژه ای برای دانشجویان باردار در نظر گرفته شده است، اما این تسهیلات چیست و به چه دانشجویانی تعلق می گیرد:

 • 🔹معاون آموزشی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آن‌ها را موظف به اجرای تسهیلات قانون “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” برای دانشجویان باردار کرد.
 • 🔹براساس این قانون، دانشگاه‌ها موظف شدند با تقاضای کتبی دانشجویان باردار در جهت مرخصی یک نیم‌سال تحصیلی قبل از زایمان بدون احتساب در سنوات موافقت کنند.
 • 🔹همچنین باید با تقاضای مرخصی دانشجویانی که فرزند زیر دو سال دارند، برای حداکثر چهار نیم‌سال بدون احتساب سنوات موافقت شود. ضمن اینکه باید با تقاضای مهمانی این دانشجویان به میزان حداکثر چهار نیم‌سال به موسسه آموزش عالی هم سطح یا پایین‌تر نیز موافقت شود.
 • 🔹همچنین مقرر شد که با تقاضای دانشجویان باردار یا دارای فرزند زیر سه سال جهت آموزش مجازی برای گذراندن واحد‌های دروس نظری دوره تحصیل نیز موافقت صورت بگیرد.

**

معاون آموزشی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را در اجرای تسهیلات قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای دانشجویان و طلاب باردار موظف کرد.

 • معاون آموزشی وزارت علوم با ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آنها را در زمینه اجرای تسهیلات قانون “حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” برای دانشجویان و طلاب باردار موظف کرد.
 • در این نامه تاکید شده است؛ در اجرای “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” تکالیفی بر عهده دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذاشته شده است که ضمن ابلاغ ماده قانون ۲۶ قانون یاد شده، مستدعی است که مقرر شود حوزه معاونت آموزشی و تسهیلات تکمیلی دانشگاه اقدام لازم در خصوص برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر حسن اجرای آن قانون به عمل آورد.
 • بر اساس قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» که در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ مصوب شده است تکالیفی برای وزارت علوم تعیین شد که بر این اساس دانشگاه‌ها موظف شدند با تقاضای کتبی دانشجویان و بانوان طلبه باردار در جهت مرخصی یک نیمسال تحصیلی قبل از زایمان بدون احتساب در سنوات موافقت کنند.
 • همچنین باید با تقاضای مرخصی دانشجویان و بانوان طلبه که فرزند زیر دو سال دارند، برای حداکثر تا چهار نیمسال بدون احتساب سنوات تحصیلی موافقت صورت بگیرد. ضمن اینکه این افراد در صورت تقاضای مهمانی به میزان حداکثر چهار نیم سال تحصیلی به حوزه یا مؤسسه آموزش عالی هم سطح یا پایین‌تر باید موافقت شود.
 • همچنین تاکید شده است، با تقاضای بانوان طلبه و دانشجویان مادر باردار یا دارای فرزند زیر سه سال جهت آموزش مجازی یا غیرحضوری برای گذراندن واحدهای دروس نظری دوره تحصیل نیز موافقت صورت بگیرد.
 • در صورتی که دانشجو در طول دوران تحصیل خود ناگزیر از حضور در دانشگاه، درمانگاه، بیمارستان یا مکان‌های آموزشی مشابه است با تقاضای دانشجویان مادر باردار یا دارای فرزند زیر دو سال جهت کاهش نوبت کاری شب بر اساس آئین نامه‌ای که حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون، از سوی وزیر بهداشت تصویب می‌شود، موافقت صورت بگیرد.
 • معاون آموزشی وزیر علوم در این نامه تاکید کرده است که شرایط باید فراهم شود تا اساتید راهنما در ازای داشتن هر دانشجوی باردار یا دارای فرزند شیرخوار یک سهمیه به سقف استاد راهنمایی آنها اضافه شود.

تسهیلات وام دانشجویی صندوق رفاه

اعطای تسهیلات به دانشجویان باردار کلیه دانشگاه 1401 2 ورود به راهنمای صندوق رفاه دانشجویان | bp.swf.ir 

به اطلاع می رساند: با توجه به فعال شدن سامانه استعلام شاغلین از سازمان های ذیربط و ماده 5 فصل اول آیین نامه استفاده از وام های صندوق رفاه دانشجویان مصوب مبنی بر اینکه ” در زمان دریافت وام دانشجویی، عدم اشتغال به کاری که مستلزم دریافت اجرت باشد” یکی از شروط اصلی برای اعطای تسهیلات است. چنانچه این سامانه، دانشجویی را شاغل تشخیص داد، شخص مدعی می بایست از محلی که سابقه بیمه گزارش شده است، نامه ای رسمی و مورد تائید مبنی بر عدم اشتغال را به همراه سوابق بیمه ای ممهور به مهر بیمه به دانشگاه ارائه نماید.
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تسهیلات دانشجویان باردار + شرایط مرخصی تحصیلی بدون کسر سنوات در دانشگاه های کشور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی