کد خبر : 66406

استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش ۱۴۰۲

استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش
 در این مقاله نحوه استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش را بصورت جامع و کامل شرح داده ایم، همچنین حقوق و مزایای نیروهای خرید خدماتی را و شرایط جذب آنها را توضیح داده ایم.
با توجه به اینکه آموزش و پرورش هر ساله با کمبود نیرو مواجه است، اقدام به استخدام نیروی خرید خدمات می کند،لذا برای علاقمندان به رشته معلمی این سوال مطرح می شود که نیروی خرید خدمات آموزشی چیست، چگونه معلم خرید خدمات شوم،نیروهای خرید خدمات آموزشی چه کسانی هستند،حقوق نیروهای خرید خدمات چقدر است، در این مقاله به تمام سوالات شما در مورد نیروی خرید خدمات آموزشی و استخدام نیروی های خرید خدمات آموزش و پرورش پاسخ داده ایم.اگر می خواهید به پاسیخ سوالات خود برسید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا آخر بخوانید. 
نیروی خرید خدمات آموزش و پرورش چیست؟

 مطابق با آیین نامه ماده 22 قانون مدیریت خدمات کشوری نیروی خرید خدمات آموزش و پرورش به معلمانی اطلاق می شود که در استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش نیستند اما حق و حقوق قانونی آن ها از جمله دستمزد و کسورات باید پرداخت شود و مجازند به اندازه ساعات مورد نیاز این وزارتخانه به تدریس در مدارس بپردازند. در واقع آموزش و پرورش به علت کمبود نیروی انسانی در این حوزه اقدام به استخدام و جذب نیروی خرید خدمات برای رفع مشکل نیرو می کند.
در پاسخ به اینکه نیروی خرید خدمات یعنی چه باید بگوییم این نیروها جز معلمان غیر رسمی هستند که حتی قرارداد معین هم ندارند ولی حقوق دریافت می کنند.

استخدام نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش

هر ساله استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش انجام می شود و با توجه به اینکه اکثر استان ها با کمبود نیروی معلم مواجه هستند استخدام نیروهای خرید خدمات در خیلی از استان ها از جمله خراسان رضوی، خوزستان، مشهد و … انجام می شود.
معمولا استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش بعد از ساماندهی معلمان در مدارس است چرا که لازم است ابتدا ساماندهی شوند تا میزان کمبود نیرو مشخص شود و بعد از این اقدام به جذب نیروهای خرید خدمات گرفته می شود لازم به ذکر است که این نیروها آزمون دارند صرفا یک مصاحبه عقیدتی و گزینش دارند.
با توجه به اینکه نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش رسمی نبوده و حتی قرارداد معینی ندارند ثبات شغلی کافی ندارند.
اخیرا آموزش و پرورش با توجه به تلاش این نیروها و تجربه ای که کسب می کنند طرح استخدام نیروهای خرید خدمات را مطرح کرده که البته هنور مراحل جذب این نیروها کاملا مشخص نیست، احتمالا برای استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش آزمون گرفته شود که بتوانند این نیروها جذب شده و بصورت قرارداد معین مشغول به فعالیت شوند.

حقوق نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش

سوالی که برای علاقمندان به شغل معلمی و جذب به عنوان نیروی خرید خدمات مطرح بوده این است که حقوق معلمان خرید خدمات در سال ۱۴۰۲ چقدر است و پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش به چه صورت است؟ در پاسخ باید بگوییم حقوق نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش همانند سایر معلمان و بر اساس وزارت کار بوده و پرداخت و واریزی حقوق معلمان خرید خدمات همزمان با سایر معلمان است(البته تاخیر در پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات گاهی مواقع اتفاق می افتد و طبیعی است).
آزمون استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ مطرح شده است ولی در این زمینه هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و در دست بررسی است.آموزش و پرورش سعی دارد با گرفتن آزمون استخدام نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش را انجام دهد تا بتواند کمبود نیروی خود را جبران کرده و از طرفی بجای نیروهای بی تجربه از این نیروهای باتجربه که سال ها در آموزش و پرورش خدمت کرده اند استفاده کند.
تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور استخدام نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش ۱۴۰۲ 1
مشاوره زمان استخدام نیروی خرید خدمات
در این مقاله نحوه استخدام نیروهای خرید خدماتی در آموزش و پرورش را به صورت کامل و جامع شرح داده ایم، اگر در مورد زمان استخدام نیروی خرید خدمات با سوال یا ابهام روبرو شده اید می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن های ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا کارشناسان سامانه تلفنی شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی