جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون استخدام آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 50109

استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان

استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان 1401-1402

استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان انجام می شود. 40 هزار نفر معلم جدید در آموزش و پرورش استخدام می شوند. در ادامه از جزئیات کامل خبر استخدام و تغییراتی در بستر آموزشی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی مطلع می شوید:

تفاوت رشته های دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان 1400-1401

استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان

استخدام 40 هزار نفر معلم از دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان در سال انجام می شود. ورود ۴۰ هزار معلم جدید به آموزش‌ و پرورش خواهیم داشت.

 • رئیس دانشگاه فرهنگیان از افزایش ۲۵۰ هزار مترمربعی فضاهای دانشگاه فرهنگیان خبر داده و گفته است که این دانشگاه امسال ۴۰ هزار معلم تحویل آموزش و پرورش داده و در حال حاضر تربیت بیش از ۹۵ هزار دانشجومعلم را برعهده دارد که برای استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان از آنها دعوت به همکاری خواهد شد.
 • رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت، برای پرورش نیروهای استخدامی جدید در آموزش و پرورش و استخدام معلم از دانشگاه فرهنگیان، ۲۵۰ هزار مترمربع فضا به دانشگاه فرهنگیان افزوده شد. رئیس دانشگاه فرهنگیان در مراسم افتتاحیه ساختمان شماره ۲ ورامین پردیس زینبیه دانشگاه فرهنگیان استان تهران اخبار خوبی در این زمینه داشت و اعلام کرد که در مدت پنج ماه با همت تمامی ارکان آموزش و پرورش ۲۵۰ هزار مترمربع فضا به این دانشگاه افزوده شد، خرسندم که با این افتتاح، فضایی برای تربیت معلم ایجاد شد که لحظه لحظه کارکردن درآن خیر برای فرد و آینده کشور است.
 • معلم به عنوان محوری‌ترین و مؤثرترین عنصر در آموزش‌وپرورش، نقش اساسی در کیفیت و عدالت آموزشی دارد و تأمین معلمان توانمند و با انگیزه متناسب در یک محدوده کیفی از جمله شاخص‌های عدالت محوری نظام آموزشی محسوب می‌شود.
 • این در حالی است که با سطحی نگری  قریب ۱۰ سال، مراکز تربیت معلم تعطیل شد به هر دلیلی از امر تربیت معلم، تربیت معلم الخیر که امری تخصصی است، غفلت کردیم و سال ها انجامید تا درک کنیم عالم با معلم متفاوت است. / استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان
 • دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۱ با  ظرفیت پذیرش ۲۵ هزار دانشجو آغاز به کار کرد. در ابتدای تأسیس دانشگاه فرهنگیان امید زیادی وجود داشت که این دانشگاه بتواند با ارتقای توانمندی، مدارج تحصیلی و تربیت معلم مورد نیاز، تحول عظیمی در شأن و جایگاه علمی و منزلت معلمان ایجاد کند؛ اما این دانشگاه طی چند سال فعالیت، نه گام مؤثری در ارتقای مدارج علمی معلمان برداشت و نه حتی توانست معلمان مورد نیاز را  به طور تخصصی تربیت کند.
 • بر اساس آمارها در سال ۱۴۰۰، از حدود ۴۰۰ هزار معلم جذب شده طی ۱۰ سال اخیر، حدود ۳۰ درصد آنها (کمتر ۱۳۰ هزار نفر) از طریق دوره چهارساله تربیت شدند و مابقی آنها (بیش از ۷۰ درصد) از طریق جذب و  تبدیل وضعیت آموزشیاران، معلم حق‌التدریس  و آزمون استخدامی جذب شده‌اند.
 • چندی پیش وزیر آموزش و پرورش، خبر از استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان و برنامه وزارت آموزش و پرورش برای احیای دانشگاه فرهنگیان داد و در ترسیم وضعیت این دانشگاه در زمان ورودش به این وزارتخانه گفت که «دانشگاه فرهنگیان را در شرایطی تحویل گرفتیم که حدود ۵۰ هزار دانشجو را جذب کرده بودند و برایش جا نداشتند؛ دوسال در شرایط کرونایی بودیم و آموزش‌ها غیرحضوری بودند. کار خوبی برای جذب دانشجو انجام داده بودند، اما فضا و ظرفیت دانشگاه برای پذیرش هم مهم است.»
 • وی افزود: اگر کشور بخواهد در امر تربیت معلم به حدی برسد که مدنظر رهبر معظم انقلاب است ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید سالی۵۰ هزار دانشجو بوده و همزمان ۲۰۰ هزار دانشجو داشته باشد.
 • یوسف نوری از در اختیار قرار دادن بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع از فضاهای آموزش‌وپرورش در اختیار دانشگاه فرهنگیان برای حل مشکل خوابگاه و کلاس‌های آموزشی دانشجویان خبر داده و گفته بود که «امسال هم ۲۵ هزار دانشجوی جدید جذب کردیم و روند پذیرش دانشجو را متوقف نکردیم.»

تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش

استخدام 40 هزار نفر معلم از دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان خواهیم داشت و تحویل ۴۰ هزار معلم به آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید در پیش است.

 • هم اکنون بیش از ۹۵ هزار دانشجومعلم مشغول به تحصیل‌ هستند. طبق اعلام رئیس دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه امسال ۴۰ هزار معلم تحویل آموزش و پرورش داده است و در حال حاضر بیش از ۹۵ هزار دانشجومعلم در حال تربیت دارد.
 • سیاست‌ جاری وزارت آموزش و پرورش طبق اظهارات ریاست آموزش و پرورش، حرکت به سمت تبدیل شدن از سطح یک دانشگاه معمولی به یک دانشگاه جامع تربیت معلم است. وی در این باره گفته «پیش‌بینی کرده‌ایم که از این پس اگر کسی بخواهد از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل شود، شش مهارت را کسب کرده باشد که در حیطه ساحت‌های تربیتی شش‌گانه ما قرار می‌گیرد.»
 • وی در این باره گفت: ویژگی‌‎های معلم تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان متفاوت از دانش آموختگان دیگر دانشگاه‌‎ها است. معلم این دانشگاه باید دست‌کم شش مهارت ویژه، متناسب با شش ساحت تحول بنیادین را کسب کند. کسب مهارت‌‎های نرم، اهل ارتباط، گفت‌وگو، مناظره و نقد بودن از صفات مورد نیاز معلم شایسته است. در دانشگاه فرهنگیان و به‌ویژه برای دانشجومعلمان مهارت‎‌های نرم همانند سخنرانی، مناظره، نقد و نظریه پردازی به طور ویژه مورد توجه خواهد بود.
 • ایشان افزود، معلم را تولید کننده قدرت نرم و دانشگاه فرهنگیان را محل تولید قدرت نرم جمهوری اسلامی دانست و گفت: ساخت آینده کشور در گروی ساخت مراکز تربیت معلمان است.
 • تربیت معلمی که فرزندان به عنوان بزرگترین سرمایه زندگی را بدون هیچ دغدغه‌ای به او بسپارید، در این دانشگاه اتفاق می‌‎افتد و چه سرمایه بالاتر از دانشگاه فرهنگیان. مراکز تربیت معلم محلی است که می‎‌توان از امروز آن، آینده ایران را فهمید. مراکز تربیت معلم را جدی  بگیریم، هر کشوری این کار را کرده، ثمره آن را نیز دیده است./ استخدام معلم از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون استخدام آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی