جهت مشاوره در زمینه قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 46664

استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش 1401

استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش امسال آغاز شد. متقاضیان استخدام دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان، می توانند درصورت واجد شرایط بودن اقدام کنند. آیین‌نامه «جذب و پذیرش استعدادهای برتر ملی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فنّاوری، فرهنگی، هنری، تربیتی، قرآنی و ورزشی در دانشگاه فرهنگیان» توسط شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد. رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه فراخوان پس از تایید شیوه نامه در هیات جذب و پذیرش دانشجو معلمان دانشگاه به صورت رسمی از طریق سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی (WWW.CFU.AC.IR) اطلاع رسانی گسترده خواهد شد، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا پایان اردیبهشت امسال این رویداد مهم نظام تعلیم و تربیت تدوین و عملیاتی شود. در این آیین‌نامه مشوق‌هایی برای استعدادهای برتر پس از جذب در دانشگاه فرهنگیان، نسبت به سایر دانشجویان پیش‌بینی شده است

استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

استخدام فارغ‌ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش به عنوان دانشجو معلم انجام می شود. تمام فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد، به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان: راه ورود مقطع لیسانس هست ولی تحصیل در مقاطع بالاتر هم امکان دارد.

پذیرش دانشجومعلم، طبق روال سابق ‌:

 • رضامراد صحرایی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در استوری‌ای در صفحه اینستاگرامش نوشت: «پذیرش دانشجو امسال همان ۲۵ هزار نفر است. افزایش سن پذیرش به ۲۶سال در دست بررسی است.» ‌
 • پیشتر وزیر آموزش‌وپرورش در مصاحبه‌‌هایی اعلام کرده بود ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از ۲۵ هزار نفر به ۵۰ هزار نفر ارتقا می‌یابد تا بخشی از مشکل کمبود معلم مرتفع گردد.
 • رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور در نشست خبری اخیراظهار داشت: رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اشاره به اینکه در دانشگاه فرهنگیان، معلم تربیت می‌شود و از این نظر اهمیت بسیاری دارد، افزود: امروز کلنگ ساخت دانشگاه جامع فرهنگیان استان کرمان به زمین زده شد.
 • وی ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی فضای جدید بتوانیم کارهای بزرگتری در این دانشگاه انجام بدهیم و معلمی را تربیت کنیم که نوجوانان و جوانان کشور را به بهترین وجه ممکن تربیت کند.
 • وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در دانشگاه فرهنگیان ساختن آینده کشور است گفت: 3 هزار و 100 معلم در دانشگاه فرهنگیان کرمان وجود دارد و سالانه 800 معلم از این دانشگاه تحویل آموزش و پرورش می‌شود.
 • همچنین با اشاره به اینکه این ظرفیت وجود دارد که سالانه دو هزار معلم تحویل آموزش و پرورش داده شود بیان کرد: معلمان این دانشگاه از دانش آموزان نخبه هستند، در کنکور رتبه بالایی داشته و عاشق شغل معلمی هستند.
 • رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان نسبت به ظرفیتی که دارد، بسیار کم است گفت: برای ارتقا و افزایش ظرفیت‌های این دانشگاه دست یاری به سمت خیرین کشور دراز می‌کنیم.
 • وی با اشاره به اینکه تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، استخدام آموزش و پرورش می‌شوند افزود: در دانشگاه فرهنگیان تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا معلمی تربیت کنیم که کارآفرین ساز باشد و دانش آموزان کارآفرین تربیت کند.
 • رئیس دانشگاه فرهنگیان، با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان ماموریت محور بوده و ماموریت ما تربیت نیروی انسانی برای مدارس است ادامه داد: محور تحصیلات در دانشگاه فرهنگیان لیسانس بوده اما راه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز باز است.


بیشتر بدانید:

توجه شرايط جديد استخدام معلم در آموزش و پرورش

توجه تعداد شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزش پرورشپیش بینی افزایش پذیرش دانشگاه فرهنگیان در کنکور با بحران کمبود معلم

 بر اساس پیش‌بینی سازمان برنامه و بودجه، جمعیت بازنشستگان آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۶، ۴۶۳.۲۷۲ نفر خواهد بود که حدود ۷۱درصد (۳۲۸.۴۲۶ نفر) از این تعداد قبل از سال ۱۴۰۲ بازنشسته خواهند شد.

بیشترین میزان بازنشستگی معلمان صورت خواهد پذیرفت و طی آن ۱۱۱.۵۴۵ نفر معلم از آموزش و پرورش خارج می‌شوند؛ پس از آن (سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۶) شاهد سیر نزولی در تعداد معلمان بازنشسته خواهیم بود و به صورت میانگین سالیانه حدود ۱۸۶۵۰ معلم بازنشسته خواهند شد.در جدول امسال کمبود شدید نیرو وجود خواهد داشت و انتظار می رود سال آینده رکورد دیگری در جذب دانشجومعلم داشته باشیم.بیشتر بدانید:

توجه دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش

توجهزمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش
شرایط استخدام دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان 

آخرین شرایط استخدام دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان به شرح زیر است.

 • بومی بودن داوطلب
 • داوطلب باید نمره علمی کل ۶۵٠٠ و بالاتر را در زیرگروه مربوطه کسب کرده باشد.
 • داوطلب باید دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و
 • معدل کل ١۴ در دوره متوسطهٔ دوم (پایه‌های اول، دوم و سوم) باشد.
 • داوطلب باید حداکثر سن ٢۴ سال تمام را در بدو ورود به دانشگاه داشته باشد.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، همان +۱۴
 • داشتن حداکثر ۳۰ سال سن در ابتدای استخدام قطعی پس از فارغ‌التحصیل شدن.
 • داوطلب باید تعهد خود به خدمت را ارائه دهد (داوطلبان باید ۲ برابر مدت تحصیلشان حداقل ۸ سال در خدمت آموزش‌وپرورش باشند).
 • داوطلب باید در مصاحبه اختصاصی قبول شود (جهت ارزیابی توانمندی‌ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان)

مشاوره قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان هر سال از طریق کنکور برای جذب نیرو اقدام می کند. برای مشاوره قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور، می توانید با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی راهنمای شما برای قبولی در مصاحبه و اطلاع از سوالات پرتکرار مصاحبه استخدام دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان هستند. این تماس رایگان نیست و شامل هزینه تماس تلفنی برای تلفن ثابت بر حسب دقیقه است.


به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی