جهت مشاوره در زمینه شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 66915

استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش 1402

استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش

خبر خوب برای بسیجیان ! : استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش در سال 1402 اجرا می شود. قرار براین است در سیستم آموزشی با «سرباز معلم‌ها»؛ استبسخدام بسیجی ها در اولویت جذب به عنوان معلم قرار بگیرد.


شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش

دستورالعمل جذب سربازمعلم در دستگاه تعلیم و تربیت ابلاغ شد و به این ترتیب شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش، اعلام شد. قرار است امسال ۳۲۰۰ نفر به عنوان سربازمعلم فعالیت خود را در مدارس آغاز کنند. 

هم اکنون، دستورالعمل جذب سربازمعلم به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شده است. در این دستورالعمل شرایط استخدام بسیجیان فعال برای استخدام در آموزش و پرورش آمده است و شامل موارد زیر است:

 • به تجویز ماده(۳۳) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی و در اجرای بند«الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین مأمور به دستگاه‌های دولتی و غیرنظامی، ابلاغی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و با عنایت به مجور ۲۲۱۳.۱.۱۵.۰۲۱۷۷ مورخ ۷ خرداد ۱۴۰۲ ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه هر استان برای جذب و سازماندهی مشمولان وظیفه مأمور به وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ اعلام می‌شود.
 • از مهمترین شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش این استکه صرفا داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با اولویت حداکثری جذب در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توانند اقدام کنند. البته مشروط به دارا بودن برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها اول تیر ۱۴۰۲ باشد، به این ترتیب پس از ارائه درخواست کتبی، مجاز به ثبت‌نام هستند.
 • مشمولانی که تاریخ اعزام آنها اول مرداد ۱۴۰۲ و اول شهریور ۱۴۰۲ است پس از درخواست کتبی خود و موافقت آن اداره‌کل واجد شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش پرورش بوده و باید به دفاتر (پلیس+۱۰) مراجعه کنند. سپس درخواست تعجیل ارائه کرده و برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام اول تیر ۱۴۰۲ دریافت و به آموزش و پرورش تحویل دهند. در غیر این صورت امکان پذیرش امریه میسور نخواهد بود. اگر تاریخ اعزام شما در نیمه دوم سال است، برای اطلاع از اخبار مربوط به استخدام بسیجیان در آموزش و پرورش می توانید با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید و از طریق سیستم مشاوره تلفنی از آخرین اخبار مطلع شوید. 
 • به منظور جلوگیری از ثبت‌نام‌ همزمان متقاضیان طرح امریه سرباز وظیفه در آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اجرایی و هدررفت سهمیه تخصیصی، ضروری است در هنگام ثبت‌نام ضمن اخذ تعهد از داوطلب، نسبت به دریافت و ضبط اصل برگه سبز اعزام به خدمت وی و درج آن در پرونده ایشان، تا زمان اعلام نتایج نهایی اقدام و از دریافت تصویر برگه‌های اعزام و گواهی‌های دیگر، تحت هر شرایطی خودداری شود.
 • در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، ضمن همکاری با سپاه استانی در شناسایی، جذب، ساماندهی و استفاده از خدمت مشمولان سربازی، اولویت با بسیجیان فعال و همچنین بسیجیان دارای کارت تکمیلی است.
 • به جهت رعایت عدالت در فرایند جذب سربازمعلم، فرم امتیازبندی بر اساس مؤلفه‌های مؤثر بر صلاحیت شغل معلمی با تأیید کارگروه راهبری توسعه مدیریت استان تهیه و توسط متقاضیان تکمیل شود. شایسته سرباز معلمان بر حسب نیاز و سهمیه تخصیصی از بین افراد ثبت‌نام شده و بر اساس امتیازات فضلی انتخاب شوند.


بیشتر بدانید:

دفترچه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش • استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش و به‌کارگیری معلمان وظیفه با اولویت در مقطع آموزش ابتدایی و در کلاس‌های درس و واحدهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته امکان‌پذیر است لذا از به‌کارگیری افراد مذکور در بخش‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان خودداری شود.
 • داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام، فرم درخواست، تعهدنامه مربوطه و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل، به همراه ۲ قطعه و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و تصویر مدرک تحصیلی معتبر تحویل مسؤول ثبت‌نام دهند.
 • داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند. همچنین مدت خدمت در برنامه سربازمعلم، ۲ سال(۲۴ ماه) است و لذا مشمولانی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند.
 • ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت سربازی در آموزش و پرورش تحت هر عنوان ممنوع است و انجام خدمت سربازی در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.
 • یک منبع آگاه در وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال مجوز فعالیت ۳۲۰۰ سرباز معلم جذب شده است./ استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش
1/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط استخدام بسیجیان فعال در آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی