کد خبر : 52013
- بازدید

لغو حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش


جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی یک و دو ماهه برای قبولی در کنکور

لغو حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش

در این مقاله از آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور 1402 مطلع می شوید. سوال اغلب داوطلبان کنکور دی ماه 1401 و تیر 1402 این روزها این است که آیا حذف دروس عمومی از کنکور تصویب شد؟ آیا خبر لغو حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش صحت دارد؟ در این صفحه از جزئیات کامل آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور زبان، هنر، انسانی و تجربی مطلع می شوید:


طبق آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور، به نظر می آید، شاهد لغو حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش در کنکور دی ماه 1401، خواهیم بود.


آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور

مطابق آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور 1402، قرار بر این بود که دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور دی ماه 1401 و نوبت دوم کنکور در تیر ماه 1402، حذف شود. اما تردیدهایی در اجرای این قانون ایجاد شده است، علاوه براین اعتراض به حذف دروس عمومی از کنکور از سوی داوطلبان مشاهده می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش، خبر فوری اعلام کرد. ایشان با اشاره به خبر حذف دورس عمومی از کنکور زبان، هنر، انسانی، ریاضی و تجربی گفت به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

ایشان گفت: پیشنهاد ما در این جزئیات این قانون این است که تأثیر قطعی معدل در کنکور به تأثیر مثبت تبدیل شود چرا که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص نیز خلاف قانون مجلس است.نحوه تبدیل تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت معدل

اما مفهوم تبدیل تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت معدل در کنکور چیست؟ آیا قرار است سوالات دروس عمومی در کنکور مطرح شوند و یا فرمول تاثیر معدل در کنکور تغییر می کند؟ ممکن است اعتراض به حذف دروس عمومی از کنکور موجب لغو این قانون شود؟ داوطلبان معتقند که حذف دروس عمومی از کنکور منصفانه نیست و دانش آموزان طبقات مرفه اجتماع، از نمرات بالاتری در دروس عمومی برخوردار هستند.


طبق آخرین اخبار حذف دروس عمومی از کنکور، به نظر می آید، شاهد لغو حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش در کنکور دی ماه 1401، خواهیم بود.


 • ✅عضو هیئت رئیسه مجلس در خصوص حذف دروس عمومی از کنکور 1402 سازمان سنجش گفت :
  به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تصویب کلیات «طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور» در کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: در این طرح، به دنبال تبدیل «تأثیر قطعی» به «تأثیر مثبت» و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم. البته کنکور دی ماه ۱۴۰۱ طبق اطلاع رسانی سازمان سنجش برگزار می‌‎شود.
 • ✅ ایشان با اشاره به نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: در نشست امروز طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دستور کار کمیسیون قرار داشت که با رأی بالای اعضای کمیسیون کلیات طرح رأی آورد.
 • ✅نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در این نشست بیش از 2 ساعت در خصوص طرح اصلاح قانون کنکور بحث و بررسی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف صورت گرفت و جزئیات این طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
 • ✅ وی یادآور شد: کنکور دی ماه 1401 طبق اطلاع رسانی که از گذشته صورت گرفته برگزار خواهد شد و ما در خصوص نحوه برگزاری آزمون برای پس از دی ماه بحث‌های کارشناسی داشتیم.
 • ✅ ایشان یادآور شد: پیشنهاد ما در این جزئیات این قانون این است که تأثیر قطعی معدل در کنکور به تأثیر مثبت تبدیل شود چرا که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص نیز خلاف قانون مجلس است.
 • ✅ همچنین عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر در صدد این هستیم که دروس عمومی که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از کنکور حذف شده به کنکور سراسری بازگردد چراکه حذف دروس عمومی نیز خلاف قانون مجلس به شمار می‌آید.


جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی یک و دو ماهه برای قبولی در کنکور
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3701
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 15 = 18

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام