جهت مشاوره در زمینه احراز هویت محل سکونت دانش آموزان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 60780

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان

احراز محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو my.medu.ir

احراز هویت محل سکونت دانش آموزان در سامانه my.medu.ir از اقدامات الزامی برای ثبت نام الکترونیک دانش آموزان در مدارس کشور است. ثبت نام مدارس کشور برای سال ۱۴۰۳، در تمامی پایه ها از اول تیر ماه به شرط احراز محل سکونت دانش آموزی در مای مدیو آغاز شده است. والدین می توانند برای احراز محل سکونت دانش آموزان در my.medu.ir، و نام نویسی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در مناطقی که والدین به اینترنت دسترسی ندارند، امکان ثبت نام حضوری دانش آموزان از طریق مراجعه حضوری به مدارس وجود دارد. خانواده هایی که محل سکونت آنها در مناطق محروم است می توانند با مراجعه به مدرسه، از مدیر درخواست انجام مراحل ثبت نام را داشته باشند. به هر حال، احراز محل سکونت دانش آموزان برای ثبت نام دانش آموزان کل کشور به روش حضوری یا اینترنتی، الزامی است؛ زیرا ثبت نام در مدارس برا اساس محل سکونت دانش آموزان انجام می شود به این ترتیب هر دانش آموز در مدارس منطقه سکونت خود ثبت نام خواهد کرد و مدارس مجاز به ثبت نام دانش آموزانی که آدرس محل سکونت انها احراز نشده است، نمی باشند.

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 1

احراز هویت محل سکونت دانش آموزان از طریق احراز هویت در سامانه مای مدیو به آدرس my.medu.ir انجام می شود. احراز آدرس محل سکونت دانش آموزی فقط برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم و دانش آموزان میان پایه که محل سکونت آنها تغییر کرده است، الزامی است.

 

توجه داشته باشید که الزام و اجبار احراز هویت اطلاعات مسکن، ویژه دانش آموزان ورودی مقطع اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه اجباری است. اما این اجبار برای دانش آموزان میان پایه در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم وجود ندارد مگر اینکه درخواست جا به جایی و انتقال به مدرسه جدید را داشته باشند، در این صورت لازم است احراز محل سکونت دانش آموزی در مای مدیو انجام شود.

دانش آموزان میان پایه چه کسانی هستند؟ در حال حاضر بیش از 13 میلیون نفر از دانش آموزان کشور در مقطع میان پایه (یعنی پایه هایی به غیر از اول ابتدایی، هفتم و دهم)، تشکیل می دهند. احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir فقط برای دانش آموزان میان پایه ای که محل سکونت خود را تغییر داده اند، الزامی است. هم اکنون بیش از سه میلیون و 500هزار نفر دانش آموز  در حال انجام فرایند احراز محل سکونت برای ثبت نام مدرسه جدید خود هستند. بسیاری از دانش آموزان و اولیا برای احراز آدرس محل سکونت دانش آموز در مای مدیو با ابهام و سردرگرمی روبرو شده اند، به همین منظور در این مقاله نحوه انجام این فرایند را به صورت کامل و تصویری شرح داده ایم تا اولیا و دانش آموزان بتوانند به راحتی احراز هویت آدرس محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو به نشانی my.medu.ir را انجام دهند. برای تان توضیح خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل در مورد شرایط و نحوه احراز محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو بدست بیاورید. دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی شما می توانید از طریق به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستانتان، به سایر دانش آموزان کمک کنید تا بتوانند برای ثبت نام در مدارس، فرایند احراز محل سکونت دانش آموزی را انجام دهند.

احراز محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو my.medu.ir

احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir (مای مدیو)

آموزش و پرورش طبق آمار سالهای اخیر پی به این موضوع برده است که بسیاری از دانش آموزانی که در مدارس ثبت نام می کنند، به دلیل اختلافات موجود در محل سکونت و نداشتن مطابقت جغرافیایی محل سکونت دانش آموز با مدرسه انتخابی، مشکلاتی نظیر ترافیک برای مردم و دردسرهایی برای مسولین مدارس ایجاد کرده است. به همین دلیل دولت ثبت نام مدارس برای سال ۱۴۰۲ را به صورت الکترونیک تصویب کرده و احراز محل سکونت دانش آموزان در سامانه مای مدیو my.medu.ir از شرایط اصلی ثبت نام مدارس محسوب می شود. حتی دانش آموزان ساکن مناطق محروم و خانواده هایی که به اینترنت دسترسی ندارند نیز لازم است احراز هویت محل سکونت دانش آموزی را به صورت حضوری و از طریق مراجعه به مدرسه انجام دهند تا مدیران مدارس فرایند احراز هویت محل سکونت دانش آموز در مای مدیو را برای ایشان انجام دهند. اولیای عزیز توجه داشته باشند که الزام و اجبار احراز محل سکونت دانش آموزان فقط مربوط به ثبت نام دانش آموزان در پایه اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم است. همچنین دانش آموزان میان پایه (سایر پایه ها)، اگر محل سکونت خود را تغییر داده اند، لازم است که احراز محل سکونت دانش آموزان را در مای مدیو انجام دهند. سایر دانش آموزان در مقاطه میانن پایه الزامی برای احراز محل سکونت دانش آموزی ندارند.

امسال بیش از 3 میلیون و 500هزار دانش آموز در حال ثبت نام مدرسه در پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه هستند، به همین منظور ما این مقاله را که راهنمای شیوه احراز محل سکونت از طریق مای مدیو است، در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. به این ترتیب دانش آموزان و والدین گرامی می توانند این فرایند را به راحتی انجام دهند. برای احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir می توانید به ترتیب مراحل زیر را که به صورت تصویری و گام به گام شرح داده ایم، انجام دهید:

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 2 در اولین مرحله می توانید آدرس اینترنتی سایت احراز محل سکونت یعنی my.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنید. برای ورود به این سامانه و انجام احراز محل سکونت دانش آموزان، از گوشی موبایل یا کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کنید. والدین گرامی توجه داشته باشند که در صورت نیاز به ثبت و استعلام آدرس جدید محل سکونت در سامانه اسکان و املاک، برای احراز هویت، تصویر فرد صاحب ملک یا اجاره کننده ملک گرفته می شود، به همین دلیل بهتر است که مراحل احراز محل سکونت دانش آموزان و تغییر آدرس منزل را از طریق گوشی یا تبلت انجام شود.


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 3 در مروگر خود قسمت نوار آدرس بالای صفحه آدرس my.medu.ir را جستجو کنید تا وارد صفحه اصلی این سایت شوید. البته می توانید برای ورود مستقیم به این سامانه می توانید روی لینک زیر نیز کلیک کنید:

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 4

ورود به سامانه احراز 

در صفحه اول نام کاربری (کد ملی/ شناسه یکتا) را وارد نمایید.

•رمزعبور دانش آموزان اتباع تاریخ تولد به صورت عددی و هشت رقمی می باشد (مثلا 13801105)

•ورود دانش آموزان ایرانی با شماره ملی و رمزعبور شماره سریال شناسنامه می باشد.

ورود به مای مدیو- my.medu.ir

 

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 5 برای احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir لازم است از طریق پنل والدین اقدام شود. بناراین مشخصات والدین را وارد کنید.

پیش ثبت نام کلاس اول ابتدایی از درگاه دولت 1402

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 6 دو روش مختلف برای وارد شدن مشاهده می کنید.روش اول ورود با رمز یکبار مصرف و کیو آر کد است که با انتخاب گزینه اول انجام می شود. شماره تلفن همراه یکی از والدین را که نام یکی از والدین دانش اموز است، وارد کنید. پس از تایید کد امنیتی، بر روی گزینه «ارسال رمز یکبار مصرف» کلیک کنید.

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 7


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 8 در مرحله پنجم از احراز محل سکونت دانش آموزان، کد یکبار مصرف بر روی گوشی موبایلی که وارد کرده اید، ارسال می شود. این کد را در کادر مربوط وارد کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید:

سپس مطابق تصویر زیر، کد ملی، تاریخ تولد، و کد پستی را درج نمایید سپس روی “ثبت اطلاعات” کلیک کنید:

پیش ثبت نام کلاس اول ابتدایی از درگاه دولت 1402


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 9 بعد از تایید کد یکبار مصرف، این سامانه پیغامی برای تایید محل سکونت نمایش می دهد. در این قسمت، آدرس و کد پستی محل سکونت دانش آموز نمایش داده می شود. اگر هر دو مورد صحیح است، بر روی گزینه سبز رنگ «درست است» کلیک کنید.

پیش ثبت نام کلاس اول ابتدایی از درگاه دولت 1402


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 10 در این مرحله احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir با موفقیت انجام شده و پیام “با تشکر از همکاری شما اطلاعات محل سکونت شما با موفیت تایید شده است” را مشاهده می کنید. اکنون می توانید با خروج از سامانه و ورود مجدد، مراحل ثبت نام و پیش ثبت نام مدارس را انجام دهید.


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 11 اما اگر اطلاعات محل سکونت نادرست باشد و یا آدرس یا کد پستی محل سکونت دانش آموز اشتباه ثبت شده باشد، لازم است گزینه «نادرست است» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، صفحه ای مانندتصویر زیر نمایش داده می شود. برای انجام احراز محل سکونت دانش آموزان، از بخش میانی صفحه بر روی گزینه «ثبت در سامانه املاک و اسکان» کلیک کنید:

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 12


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 13در این مرحله، وارد صفحه اصلی سایت ملی املاک و اسکان کشور می شوید و می توانید برای تایید آدرس و کد پستی محل سکونت، روی گزینه «ورود افراد حقیقی از طریق دولت من» کلیک نمایید.

سامانه املاک و اسکان


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 14 بعد از ورود به سامانه ملی املاک، اگر کد پستی دارید، این کد را در کادر مربوط وارد کنید و پس از تایید کد امنیتی، مراحل بعدی را به شکل صحیح انجام دهید تا احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir با موفقیت انجام شود. محل سکونت جدید دانش آموز انجام می شود و آدرس جدید به این ترتیب در سامانه ملی املاک ثبت می شود.

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 15


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 16 اگر کد پستی ندارید، در بخش قبل لازم است گزینه آبی رنگ «یافتن کد پستی» را بزنید. با انتخاب این گزینه، وارد صفحه دیگری به شکل زیر خواهید شد که مربوط به سایت اداره پست است. جهت احراز محل سکونت در پست، از قسمت پایین صفحه بر روی تصویر نقشه کلیک کنید:

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 17


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 18 در این مرحله می توانید، در صفحه جدید سه گزینه «درخواست کد پستی جدید»، «پیگیری درخواست» و «گواهی کد پستی» را مشاهده کنید. برای احراز محل سکونت دانش آموزان، با توجه به شرایط دانش آموز می توانید گزینه مربوطه را انتخاب کنید. اگر کد پستی ندارید، بر روی گزینه اول کلیک کنید و برای دریافت کدپستی درخواست دهید. گزینه دوم مربوط به امکان پیگیری درخواست دریافت کد پستی است. گزینه سوم هم مربوط به ارائه گواهی پستی است. با انتخاب هر گزینه، می توانید اطلاعات لازم را وارد کرده و هزینه مورد نیاز را پرداخت کنید تا کد پستی برای تان ارسال شود و بتوانید احراز محل سکونت در سامانه ملی اسکان را انجام دهید.

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 19

با انجام مراحل بالا می توانید به راحتی احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir را انجام دهید. اگر قبلا کد پستی یا آدرس محل سکونت شما در سامانه اسکان ثبت نشده باشد نیز با روشی که آموزش داده ایم می توانید به سادگی از طریق ورود به سایت ملی املاک و اسکان می توانید این فرایند را انجام دهید.

 

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 20


احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 21 بیشتر بدانید: سامانه سیدا

شرایط تایید محل سکونت و مسکن دانش آموز

با مطالعه این مطلب می توانید مراحل احراز محل سکونت و تایید اطلاعات مسکن دانش آموزان در سامانه مای مدیو را انجام دهید. شرایط دانش آموزان در شرایط مختلف می توانند با مطالعه این مقاله فرایند احراز آدرس را انجام دهند. توجه داشته باشید که برای احراز محل سکونت دانش آموزان در سامانه my.medu.ir، لازم است از طریق پنل والدین اقدام کنید. احراز محل سکونت دانش آموزان در این سامانه، فقط برای تایید آدرس ثبت شده است. اگر آدرس و کد پستی شما با آدرس یا کد پستی واقعی مغایرت داشته باشند، لازم است آن را از طریق سایت ملی املاک تغییر دهید.نحوه احراز محل سکونت دانش آموزان برای تایید اطلاعات مسکن

احراز محل سکونت یکی از شرایط اصلی ثبت نام دانش آموزان در مدارس محسوب می شود، بسیاری از خانواده ها برای انجام این مراحل دچار سردرگمی شده اند، زیرا احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir و به صورت آنلاین انجام می شود. والدین عزیز می توانند ابتدا با مراجعه به این سامانه، محل سکونت و اطلاعات مسکن خود را تایید کنند و سپس برای ثبت نام دانش آموز در مدرسه اقدام نمایند. روش انجام این کار را به صورت تصویری و با جزئیات کامل توضیح داده ایم.نتیجه گیری: ثبت نام دانش آموزان در مدارس کل کشور، از ابتدای تیر ماه به صورت اینترنتی و غیر حضوری آغاز شده است. توجه داشته باشید که احراز محل سکونت دانش آموزان مربوط به ورودی مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه است. این دانش آموزان لازم است تایید محل سکونت و اطلاعات مسکن خود را در سامانه بگیرند و سپس نام نویسی انجام دهند. در این مقاله نحوه احراز محل سکونت و احراز هویت مای مدیو را به صورت کامل توضیح دادیم. اگر برای ورود به سایت my.medu.ir، دانش آموز با ابهام و سوال روبرو شده اید، نگران نباشید، می توانید از طریق شماره  تلفن ده رقمی مندرج در همین مقاله با سامانه مشاور تحصیلی تماس بگیرید.

احراز هویت مای مدیو محل سکونت دانش آموزان 24

سوالات متداول
1- آیا احراز محل سکونت دانش آموزان در سامانه my.medu.ir در پنل دانش آموز انجام می شود؟

خیر. احراز محل سکونت دانش آموزان در سامانه my.medu.ir، با پنل والدین انجام می شود.


2- اگر مغایرت آدرس ثبت شده و آدرس پستی وجود داشته باشد چه کار کنیم؟

در زمان انجام احراز محل سکونت در سامانه my.medu.ir ، اگر آدرس با کد پستی شما با آدرس یا کد پستی واقعی مغایرت دارد می توانید از طریق سایت ملی املاک آن را تغییر دهید.


3- آیا می توان احراز محل سکونت دانش آموزان را به صورت حضوری انجام داد؟

بله به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کنید.


احراز محل سکونت دانش آموزان در مای مدیو my.medu.ir

به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ٬

جهت مشاوره در زمینه احراز هویت محل سکونت دانش آموزان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی