کد خبر : 44570
- بازدید

آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک


جهت مشاوره در زمینه آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک

آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک

رشته مدیریت کسب و کار از رشته های پرطرفدار با بازار کار خوب برای کسب و کارهای کوچک است. به همین منظور قصد داریم در این مقاله به شرح و بررسی آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کار بپرازیم. این رشته مناسب برای فعالیت در زمینه هایی نظیر تجارت، بازاریابی و حسابداری است.

اگر در این رشته تحصیل کرده اید و یا علاقمند به ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار برای کسب درآمد از موقعیت های تجاری، فروش و بازاریابی و … هستید، این مقاله مناسب شماست.


آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک چگونه است؟

آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کار در ایران مطلوب است و تاثیر مستقیم بر وضعیت اقتصادی کشور دارند. افراد فارغ التحصیل این رشته می توانند کارکنان آموزش دیده و حرفه ای استخدام کنند و با کمک استراتژی هایی مدیریت که آموزش دیده اند به افزایش درآمد کسب و کار و رهبری نیروها اقدام کنند.

این رشته مناسب مدیران و کارآفرینان و البته کلیه افرادی است که قصد دارند از طریق فروش و بازاریابی کسب و درآمد کنند. کسب و کارهای کوچک با سرمایه و هزینه کم تاسیس می شوند و قدرت تطبیق زیاد با شرایط دارند، این نوع کسب و کارها می توانند با پرسنل کم، آغاز به کار کنند و چرخ اقتصاد کشور را به گردش در بیاورند.

اگر به درآمدهای محدود کارمندی و دستمزد بگیری قانع نبوده و خواهان رفاه اجتماعی و مالی بیشتر در زندگی خود هستید، آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک، شما را به این خواسته می رساند. زیرا می توانید به دور از چارچوب های محدود کننده کارمندی و کارگری، دیدگاهی فراتر داشته و به درآمدهای نامحدود دست پیدا کنید.


میزان درآمد رشته مدیریت کسب و کار

فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه، مدرک MBA دریافت می کنند و می توانند یکی از گروه های زیر را برای اشتغال و کسب درآمد انتخاب کنند:

  1. گروه اول: همکاری با شرکت ها، کارخانجات، بانک ها، موسسات مالی اعتباری و … به عنوان مدیر فروش و بازاریابی، بازاریاب و فروشنده، کارمند یا مدیر بازرگانی، حسابدار، مدیر یا کارمند بخش مالی و …
  2. گروه دوم: کارآفرین و مدیر کسب و کارهای کوچک
  • میزان درآمد رشته مدیریت کسب و کار برای گروه اول باتوجه به اینکه تاثیر مستقیم بر درآمد شرکتها و انواع کسب و کار دارد، رضایت بخش بوده و با توجه به محل همکاری، درآمد ماهانه حدود 8 لی 15 میلیون تومان دارد.
  • میزان درآمد رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک گروه دوم نامحدود است و با بکارگیری خلاقیت ها و استفاده از مدیریت نیروی کار ماهر می توان با صرف انرژی کمتر، به درآمد بسیار بیشتری رسید.

جهت مشاوره در زمینه آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3670
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 74 − 72 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام