جهت مشاوره در زمینه آیا جهشی خواندن خوب است

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 35897

آیا جهشی خواندن خوب است

جهشی خواندن خوب است یا چی؟

آیا جهشی خواندن خوب است. این سوال بسیاری از والدین و دانش آموزان است که جهشی خواندن چه سودی برای دانش آموز دارد و آیا دانش آموز جهشی، در مقاطع بالاتر با مشکل یادگیری روبرو می شود؟


جهشی خواندن خوب است یا چی؟

جهشی خواندن خوب است یا چی؟؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دانش آموزان در تمام مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، امکان جهشی خواندن را دارند. شرکت در آزمون جهشی و قبولی در آن برای واجدین شرایط ، امکان به پایان رساندن سریع تر مقطع تحصیلی را فراهم می کند. اما شرایط بعد از جهشی خواندن برای تمام دانش آموزان یکسان نیست!

گروهی از دانش آموزان که از ضریب هوشی بسیار بالا برخوردارند، نیاز به جهشی خواندن دارند، زیرا سطح ساده دروس در طول سال تحصیلی برای دانش آموز خسته کننده و آزار دهنده خواهد بود. بنابراین برای صرفه جویی در زمان و ایجاد چالش های جدید برای چنین دانش آموزانی جهشی خواندن می تواند انتخاب صحیحی باشد.

اما اگر دانش آموز صرفا به این دلیل که هرچه زودتر مقاطع تحصیلی را به پایان برساند، تحت فشار قرار گیرد که در آزمون جهشی شرکت کند، چنین تصمیمی به نظر منطقی نمی رسد. زیرا این گروه از دانش آموزان تحت فشار شدید قرار می گیرند اگر در امتحانات جهشی مورد پذیرش قرار نگیرند، تاثیر منفی در روحیه این دانش آموزان باقی خواهد ماند و اگر به پایه بالاتر جهش یابند، ممکن است در پایه های بعدی با مشکل سختی دروس و عدم یادگیری روبرو شوند. بنابراین منطقی به نظر می رسد که چنین دانش آموزانی با روال عادی ،به تحصیل بپردازند.

بهترین روش برای تصمیم گیری در خصوص جهشی خواندن، استفاده از راهنمایی مشاور برای بررسی وضعیت تحصیلی و ضریب هوشی دانش آموز است. پیشنهاد می دهیم حتما از راهنمایی مشاور تحصیلی آگاه و باتجربه در این خصوص استفاده نمایید:

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه آیا جهشی خواندن خوب است

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی