کد خبر : 24679

آموزشی پژوهشی با آموزش الکترونیکی چه تفاوتی دارد ؟

آموزشی پژوهشی با آموزش الکترونیکی چه تفاوتی دارد


دانشگاه پیام نور از سال ۹۴، به دو صورت پژوهش محور و الکترونیکی دانشجو می پذیرد. در این مقاله اینکه شیوه آموزشی پژوهشی با آموزش الکترونیکی چه تفاوتی دارد و نکات مهم در مورد اخذ دروس الکترونیکی ارائه شده است.
آموزشی پژوهشی با آموزش الکترونیکی چه تفاوتی دارد ؟

شيوه آموزشی پژوهشی: شيوه ای است كه دانشجو برای دانش آموختگی، علاوه بر واحدهای درسی تعيين شده ملزم به گذراندن واحد پايان نامه می باشد.


شيوه الكترونيكي: شيوه ای است كه آموزش در آن به روش الكترونيكي وبا استفاده از تكنولوژي های نوين آموزشی و بصورت آنلاین ارائه می شود.


برای دانشجویانی که بصورت الکترونیکی پذیرش می شوند، دروس بصورت مجازی و آنلاین ارائه می شود. بر اساس آیین نامه دانشگاه پیام نور شرکت در این کلاس ها از طریق نرم افزار هایی که ، در سامانه الکترونیکی دانشگاه بارگذاری شده است ، خواهد بود. شرکت در این کلاس ها ، همانند شیوه آموزشی پژوهشی اختیاری است. کلاس های دروس الکترونیکی، توسط استان قطب هر رشته تشکیل می شود.


همانند دروس عادی، نمره میان ترم برای دانشجویان در دوره ی الکترونیکی هم قابل اعمال است. نمره میان ترم برای دانشجویان پیام نور؛ ۸  از ۲۰ است. امتحانات يک نيمسال شامل ميان ترم و پايان ترم می باشد ،كه آزمون ميان ترم به صـورت الكترونيكی و آزمون پايان ترم بصورت متمركز در مركز محل تحصيل دانشجو برگزار می شود. دانشجویانی که نمره میان ترم دارند، نمره پایان ترمشان از ۱۲ حساب میشود و دانشجویان که نمره میان ترم ندارند، نمره پایان ترمشان ضربدر ده ششم می شود.


دروس غير نظری در مركز محل تحصيل دانشجو ، بصورت حضوری برگزار خواهد شد.


در میزان شهریه دانشجویان الکترونیکی با دانشجویان آموزشی پژوهشی ، هیچ تفاوتی وجود ندارد.


دروس الکترونیکی جایگزین دروس خودخوان شده. کد دروس الکترونیکی از گروه ۹۰ تا ۹۸ ارائه می شود. داوطلبان هنگام انتخاب هر درس باید دقت کنند چنانچه آن درس با هردو کد عادی (آموزشی پژوهشی) و الکترونیکی ارائه گردیده می توانند به صورت اختیاری آن درس را در هر دو شیوه انتخاب کنند. ولی در صورتی که فقط برای آن درس کد الکترونیکی ارائه شده است دانشجو صرفاَ می تواند آن درس را به صورت الکترونیکی اخذ نماید.


دانش آموختگان شيوه الكترونيكی همانند ساير دانش آموختگان ،مدرك رسمی خود را كه مورد تأييد وزارت علوم و مراكز استخدامي می باشد از دانشگاه دريافت ميكنند.داوطلبان عزیز اگر درباره شیوه های پذیرش آموزشی محور و الکترونیکی سوالی دارید ، یا برای اطلاع از جدیدترین اخبار فراگیر پیام نور 99 ، می توانید با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید. 
شرایط لازم برای تحصیل در کدر رشته محل های الکترونیکی

داوطلبان متقاضی تحصيل در كدرشته محل های تحصيلی دوره الكترونيكی دانشگاه پيام نور ؛ لازم است واجد شرايط عمومي و اختصاصی زير باشند:


شرايط عمومی داوطلبان پذیرش دوره الکترونیکی:

داشتن كليه ی شرايط عمومی پذيرش دانشجويان در دانشگاه پيام نور برابر با ضوابط و مقررات وزارت علوم،و مطابق مقررات آموزشی دانشگاه.شرايط اختصاصی داوطلبان دوره الکترونیکی:

  • برخورداري از مهارت پايه در استفاده از كامپيوتر و اينترنت ؛

  • داشتن علاقه و آمادگي يادگيري در محيط الكترونيكي؛

  • داشتن حداقل يک دستگاه رايانه مجهز به بلندگو و ميكروفون و اينترنت با حداقل سرعت s/kb 128 .تاریخ دقیق ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور بهمن 99


آموزشی پژوهشی با آموزش الکترونیکی چه تفاوتی دارد ؟ 1


5/5 - (1 امتیاز)
منابع : ناموجود
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 3 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سعید شنبه , 7 ژانویه 2023 - 12:53

سلام ببخشیددوره الکترونیکی امتحانش هم الکترو نیکی هست ؟

پاسخ مشاور شنبه , 7 ژانویه 2023 - 12:57

سلام خیر

نصب اپ دانش آموزی